Ostra wymiana zdań. "Nie wolno obrażać, a pani przyszła obrażać"

Wanda Nowicka z Lewicy i Joanna Borowiak z PiS
Wanda Nowicka z Lewicy i Joanna Borowiak z PiS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.12.2023 07:32, aktual.: 19.12.2023 08:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Planowane zmiany w telewizji publicznej to chyba najbardziej gorący temat ostatnich tygodni. W poniedziałek 18 grudnia w studiu TVP Info doszło do ostrego spięcia pomiędzy Wandą Nowicką z Lewicy i Joanną Borowiak z PiS. Gorącą atmosferę próbowała studzić Edyta Lewandowska.

W niedzielnej "Strefie starcia" TVP Info (17.12) gospodarz programu Miłosz Kłeczek zaprezentował widzom wzorcowy model "dziennikarstwa partyjnego". W "dyskusji" z europosłem Nowej Lewicy Łukaszem Kohutem przerywał, przekrzykiwał, wyśmiewał i droczył się z zaproszonym do studia gościem. W końcu został przez niego nazwany "funkcjonariuszem PiS-u".

"Jeśli ja jestem jakimkolwiek funkcjonariuszem, to takim, który stoi na straży rzetelnych informacji obywateli. Pan jest funkcjonariuszem partyjnym" - ciągnął dalej Kłeczek, nie dając generalnie dojść do głosu Kohutowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dzień później w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info przypadek Miłosza Kłeczka został podany, gdy Lewandowska zaprotestowała, gdy usłyszała zarzuty o brak obiektywności w publicznych mediach. "Kiedy zarzuca się komuś intencjonalnie działanie w złej wierze, to trzeba byłoby to poprzeć faktami" – powiedziała prowadząca "Wiadomości".

Wanda Nowicka zaczęła wyliczać i od razu padło nazwisko znane ze "Strefy starcia". "Sposób prowadzenia programu przez pana Kłeczka... Nie nazwę go dziennikarzem, bo on chyba nigdy nawet nie siedział obok dziennikarza. Jeżeli ktoś się fatalnie zachowuje, to może być poddany krytyce. Ja wiem, że wyście się przyzwyczaili do tego, że was nie można krytykować i ruszyć!" - powiedziała Nowicka.

W obronie gospodarza "Strefy starcia" stanęła Joanna Borowiak. Posłanka z PiS pouczyła koleżankę z Lewicy, mówiąc, że "nie wolno obrażać, a pani przyszła obrażać". Doszło do ostrej i chaotycznej wymiany zdań. Padły słowa: "To skandal, proszą państwa". Lewandowska domagała się szacunku dla Kłeczka: "To dziennikarz Telewizji Polskiej" – zauważyła.

"To, że wy go nazywacie dziennikarzem, to nie znaczy, że on ma coś wspólnego z dziennikarstwem" – podsumowała Wanda Nowicka.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się nad ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także