Trwa ładowanie...

Pogrom w "Milionerach". Takiego odcinka dawno nie było

W odcinku "Milionerów" wyemitowanym 8 grudnia przed Hubertem Urbańskim zasiadły aż trzy osoby. To rzadkość, która może oznaczać tylko jedno – zawodnicy nie zagrzali miejsca na fotelu, bo odpadali na pierwszych pytaniach.

Ekonomista z Warszawy nie wiedział, czym jest bórEkonomista z Warszawy nie wiedział, czym jest bórŹródło: Materiały prasowe
dgebm8c
dgebm8c

Jako pierwsza grę o milion kontynuowała Marlena Podgórska-Major. Zawodniczka doszła do pytania za 10 tys. zł i wtedy pojawiły się schody. Najpierw wykorzystała koło ratunkowe "zamiana pytania". Nowe wcale jej nie ucieszyło i uważała, że wpadła z deszczu pod rynnę. Pytanie za 20 tys. zł brzmiało:

Środki anaboliczne to związki o budowie zbliżonej do:

a) adrenaliny

dgebm8c

b) testosteronu

c) insuliny

d) luliberyny

Absolwentka stosunków międzynarodowych na UJ nie miała pojęcia, co jest właściwą odpowiedzią i postanowiła zadzwonić do męża.

Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

- Pierwsza myśl powiem szczerze, nie mam pojęcia . Z adrenaliną mi się kojarzy – powiedział głos w słuchawce.

dgebm8c

- Ja się jednak skłonię ku odpowiedzi b) – powiedziała zawodniczka Hubertowi. Ale ostatecznie wolała nie ryzykować i opuściła studio z czekiem na 10 tys. zł. Właściwą odpowiedzią było oczywiście b) testosteron.

Drugim kandydatem do miliona był Marek Hawrot z Krosna. Nauczyciel na świadczeniu przedemerytalnym liczył na wysoką wygraną, niestety wyłożył się na pytaniu za 5 tys. zł.

Z tego zestawu formą najbardziej przypomina owoc morwy.

a) płód

dgebm8c

b) gameta żeńska

c) morula

d) gameta męska

- Myślę, że morwa i morula są podobne, więc jest tu dla zmylenia, więc a) płód, ostatecznie – stwierdził zawodnik, który wykorzystał koło "pół na pół" i został z odpowiedziami a) i c).

- Niestety, morula! To wczesne stadium rozwoju zarodka człowieka i zwierząt, ma postać kulistej bryłki – wyjaśnił Hubert.

Trzecim i ostatnim zawodnikiem był Michał Wrąbel. Ekonomista z Warszawy okazał się największym pechowcem, gdyż odpadł już na pierwszym pytaniu za 500 zł.

dgebm8c

W borze dominują:

a) wyszkoleni funkcjonariusze

b) borsuki, borówki i borowiki

c) drzewa liściaste

d) drzewa iglaste

- Mam dwa oczywiste skojarzenia. Z wielkich liter byliby to wyszkoleni funkcjonariusze. Zaznacz ostatecznie borsuki, borówki i borowiki – zdecydował Michał.

- Niestety drzewa iglaste. Bór, to gęsty stary las iglasty lub z przewagą drzew iglastych – powiedział Hubert Urbański, który łącznie w całym odcinku rozdał jedynie 11 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgebm8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgebm8c