Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. Pracował tam 23 lata

Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. Pracował tam 23 lata
Źródło zdjęć: © ONS

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Stelmach złożył wypowiedzenie w Trójce. Dodał emocjonalny wpis w mediach społecznościowych.

Kolejni dziennikarze żegnają się z radiową Trójką. Tym razem wypowiedzenie złożył Piotr Stelmach. Radiowiec poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- To zdjęcie zrobiono mi w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Jest 2012 rok, a ja zapowiadam koncert zespołu Myslovitz. (...)Ludzie. To Oni byli tu zawsze najważniejsi. Różni charakterologicznie, ale wspaniali. Istotni. Nasyceni kolorami. Ci, z którymi miałem zaszczyt współtworzyć Program Trzeci przez dwadzieścia trzy lata. I Ci, dla których to wspólnie robiliśmy, czyli Słuchacze - zaczął swój wpis.

Dziennikarz podkreślił, że studio radiowej Trójki było dla niego drugim domem.

- Choć nie byłem tam formalnie zameldowany, ten adres stał się moim domem. Zawsze w ten sposób będę to miejsce pamiętał. I rozumiał. (...) Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są.

Piotr Stelmach nie ukrywa, że to dla niego trudny czas i nie wie, co będzie dalej.

- To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam. Jednak nigdy nie zabraknie mi sił na słowa podziękowania. (...) Wrócisz. I będzie jeszcze energia! Wiem o tym. Kocham Cię, Trójko.

Cały wpis przeczytacie poniżej.

Piotr Stelmach poszedł w ślady innych dziennikarzy takich jak Marek Niedźwiecki, czy Tomasz Rożek i zrezygnował z pracy w legendarnej Trójce. Powodem odejścia są ostatnie wydarzenia związane z cenzurą, która doprowadziła do usunięcia z notowania Listy Przebojów Trójki piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Muzyk uderzył w utworze w Jarosława Kaczyńskiego, który złamał zasady izolacji i wybrał się na cmentarz 10 kwietnia.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1120)
Zobacz także