Piotr Polk pokonał lęk z dzieciństwa. W Japonii nie godził się na wszystko

Piotr Polk pokonał lęk z dzieciństwa. W Japonii nie godził się na wszystko
Źródło zdjęć: © East News | East News

07.02.2019 15:27, aktual.: 07.02.2019 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktor od 10 lat związany z serialem "Ojciec Mateusz" znalazł czas na udział w niezwykłym programie. Okazuje się, że występ w "Lepiej późno niż wcale" był czymś więcej niż egzotycznymi wakacjami spędzonymi na oczach widzów.

Polk skończył w styczniu 57 lat i jak sam wyznał, dopiero niedawno udało mu się pokonać lęk, który towarzyszy mu od dzieciństwa. Wszystko za sprawą udziału w programie Polsatu "Lepiej późno niż wcale", na który jakimś cudem znalazł czas w swoim napiętym grafiku.

- Namówiony przez Ninę Terentiew postanowiłem skorzystać z tej szansy na przygodę i spełnienie marzeń – powiedział w "Życiu na gorąco".

Lęk, który udało mu się pokonać, był związany z przebywaniem pod wodą na dużych głębokościach.

- Będąc dzieckiem zostałem wciągnięty przez koleżankę pod wodę i zacząłem się topić – opowiadał w tygodniku. – Na szczęście mój ojciec mnie wyratował, ale lęk pozostał na długie lata. W Azji zrobiłem więc krok do przodu, choć zdarzały się również sytuacje, z których zrezygnowałem.

Polk nie wziął np. udziału w walkach sumo, bo nie jest człowiekiem, "który widzi w walkach jakąkolwiek przyjemność". Nie zjadł także macki ośmiornicy, która została pocięta żywcem.

- Nie zjadłem jej, ale spróbowałem, dotknąłem, poczułem smak – wspominał aktor.

"Lepiej późno niż wcale" to show Polsatu, w którym czwórka przyjaciół: aktorzy Piotr Polk i Karol Strasburger, najbardziej niepokorny polski sportowiec Władysław Kozakiewicz oraz kabareciarz Krzysztof Hanke, wyruszyli w podróż życia. Odwiedzili wyjątkowo egzotyczne miejsca w Japonii, Korei i Indonezji, a w wyprawie towarzyszył im Rafał Masny z internetowego kanału Abstrachuje.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także