"Spalili go na stosie". Gąsowski o tym, co stało się ze Szpakowskim

Wszyscy myśleli, że Dariusz Szpakowski skomentuje finał Euro 2020
Wszyscy myśleli, że Dariusz Szpakowski skomentuje finał Euro 2020
Źródło zdjęć: © fot. AKPA
Kamil Dachnij

12.07.2021 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Gąsowski nie krył emocji w swoim wpisie na Instagramie o Dariuszu Szpakowskim. O dziennikarzu jest głośno po tym, jak odsunięto go od komentowania finału Euro 2020.

Kilka dni przed finałem większością kibiców wstrząsnęła decyzja, jaką podjął szef TVP Sport Marek Szkolnikowski ws. Dariusza Szpakowskiego. "Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas igrzysk" - napisał na Twitterze.

Mecz, w którym Włosi pokonali Anglików po rzutach karnych, skomentowali Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. Ten pierwszy wspomniał o Szpakowskim podczas transmisji, nazywając go legendą mikrofonu.

Do sprawy z dziennikarzem sportowym postanowił odnieść się Piotr Gąsowski, znany m.in. ze współprowadzenia show "Twoja twarz brzmi znajomo" na Polsacie. Prezenter już na wstępie swojego długiego wpisu na Instagramie zaznaczył, że jego wypowiedź będzie emocjonalna. Stwierdził, że choć Polacy widzą siebie jako osoby wartościowe i wrażliwe, to jednak nie podchodzą z należytym szacunkiem do osób, które uznaje są za autorytety.

"Legenda polskiego komentatorstwa sportowego, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce… Człowiek, który z wielkim szacunkiem wyrażał się o kolegach… o swoich mistrzach… Ten wspaniały człowiek-legenda został dosłownie ukamienowany w sieci przez ludzi, którym jego głos towarzyszył od lat, bądź ludzi, którzy są na tyle młodzi, żeby nie pamiętać wspaniałych chwil uniesienia, przy których ten głos towarzyszył nam wszystkim w czasie wielu wydarzeń sportowych!" – czytamy.

W dalszej części posta grzmi, że na własną prośbę grzebiemy legendę. "Podłe to jest i takie, delikatnie rzecz ujmując, nieszlachetne! A nazywając rzecz po imieniu…to jest czystej wody 'ku*ewstwo'! Nie zgadzam się z tym całym sercem i duszą! Zepsuliśmy Darkowi możliwość godnego uwieńczenia kariery, na które, z całą pewnością, zasłużył! A ci, którzy się do tego przyczynili, niech mają wyrzuty sumienia, gdyż też na nie zasłużyli! Dziękuję tym wszystkim, którzy stanęli w obronie Pana Redaktora, a tym, którzy z taką łatwością 'spalili go na stosie', nie życzę, aby coś takiego ich w życiu spotkało, gdyż z pewnością jest to ból nie do wytrzymania!” – dodał.

Na końcu podziękował Borkowi za słowa szacunku wobec Szpakowskiego. Internauci przyklasnęli Gąsowskiemu, chwaląc go za to, że stanął w obronie dziennikarza.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (170)
Zobacz także