Trwa ładowanie...

"Pierwsze kuszenie Chrystusa": Netflix usuwa kontrowersyjny film. Przedstawia Jezusa jako geja!

Netflix, zgodnie z decyzją brazylijskiego sądu, musi usunąć ze swojej biblioteki film "Pierwsze kuszenie Chrystusa". Jako oficjalny powód podano "dobra chrześcijańskiej większości kraju".

Share
"Pierwsze kuszenie Chrystusa": Netflix usuwa kontrowersyjny film. Przedstawia Jezusa jako geja!Źródło: Materiały prasowe
d3kizyb

"Pierwsze kuszenie Chrystusa": Netflix usuwa kontrowersyjny film

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" już na samym starcie wzbudziło kontrowersję na całym świecie. Jedną z osób, które domagały się usunięcia filmu, był wicepremier Jarosław Gowin. Petycja w tej sprawie cieszyła się jednak największą popularnością w Brazylii. Podpisało się pod nią ponad miliony mieszkańców kraju.

W środę zapadł ostateczny wyrok dotyczący przyszłości filmu. Brazylijski sędzia Benedicto Abicair zdecydował, że Netflix musi usunąć film "Pierwsze kuszenie Chrystusa" ze względu na zawarte w nim bluźniercze treści.

– Prawo do wolności wypowiedzi nie jest absolutne. Musi pojawić się refleksja, żeby nie doszło do ekscesów, unikając też niefortunny konsekwencji dla wielu osób, z powodu ewentualnej głupoty wykazywanej przez niektórych – powiedział sędzia.

d3kizyb

Nie wszyscy zgadzają się jednak z decyzją wymiaru sprawiedliwości. Zakon Adwokacki Brazylii, który zrzesza prawników, w krytyczny sposób skomentował decyzję brazylijskiego sądu. Organizacja uważa, że "każda forma cenzury lub zagrożenie dla tej ciężko zdobytej wolności oznacza porażkę i nie może być akceptowana przez społeczeństwo".

"Pierwsze kuszenie Chrystusa". O czym jest film Netfliksa?

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" opowiada historię Jezusa i jego przyjaciela Orlando, którzy przybywają do domu Maryi i Józefa, którzy przygotowali imprezę urodzinową dla swojego syna. Jezus ukrywa przed rodzicami swoją relację z Orlando, który twierdzi, że jego relacja z Chrystusem to coś więcej niż przyjaźń.

Film jest dostępny na polskiej wersji Netfliksa pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE: "Wiedźmin" Netfliksa: Jaskier z serialu naprawdę rozśmieszał Geralta!

d3kizyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kizyb
d3kizyb