Trwa ładowanie...
d29dp7t

"Pierwsze kuszenie Chrystusa": Netflix usuwa kontrowersyjny film. Przedstawia Jezusa jako geja!

Netflix, zgodnie z decyzją brazylijskiego sądu, musi usunąć ze swojej biblioteki film "Pierwsze kuszenie Chrystusa". Jako oficjalny powód podano "dobra chrześcijańskiej większości kraju".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Pierwsze kuszenie Jezusa" na Netfliksie
"Pierwsze kuszenie Jezusa" na Netfliksie (Materiały prasowe)
d29dp7t

"Pierwsze kuszenie Chrystusa": Netflix usuwa kontrowersyjny film

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" już na samym starcie wzbudziło kontrowersję na całym świecie. Jedną z osób, które domagały się usunięcia filmu, był wicepremier Jarosław Gowin. Petycja w tej sprawie cieszyła się jednak największą popularnością w Brazylii. Podpisało się pod nią ponad miliony mieszkańców kraju.

W środę zapadł ostateczny wyrok dotyczący przyszłości filmu. Brazylijski sędzia Benedicto Abicair zdecydował, że Netflix musi usunąć film "Pierwsze kuszenie Chrystusa" ze względu na zawarte w nim bluźniercze treści.

d29dp7t

– Prawo do wolności wypowiedzi nie jest absolutne. Musi pojawić się refleksja, żeby nie doszło do ekscesów, unikając też niefortunny konsekwencji dla wielu osób, z powodu ewentualnej głupoty wykazywanej przez niektórych – powiedział sędzia.

Nie wszyscy zgadzają się jednak z decyzją wymiaru sprawiedliwości. Zakon Adwokacki Brazylii, który zrzesza prawników, w krytyczny sposób skomentował decyzję brazylijskiego sądu. Organizacja uważa, że "każda forma cenzury lub zagrożenie dla tej ciężko zdobytej wolności oznacza porażkę i nie może być akceptowana przez społeczeństwo".

"Pierwsze kuszenie Chrystusa". O czym jest film Netfliksa?

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" opowiada historię Jezusa i jego przyjaciela Orlando, którzy przybywają do domu Maryi i Józefa, którzy przygotowali imprezę urodzinową dla swojego syna. Jezus ukrywa przed rodzicami swoją relację z Orlando, który twierdzi, że jego relacja z Chrystusem to coś więcej niż przyjaźń.

d29dp7t

Film jest dostępny na polskiej wersji Netfliksa pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE: "Wiedźmin" Netfliksa: Jaskier z serialu naprawdę rozśmieszał Geralta!

d29dp7t

Podziel się opinią

Share
d29dp7t
d29dp7t