Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin chce, by Netflix usunął film "Pierwsze kuszenie Jezusa"

Ponad milion osób podpisało się już pod petycją, by Netflix usunął "Pierwsze kuszenie Jezusa". Teraz do tego samego namawia Jarosław Gowin.

Share
Jarosław Gowin chce, by Netflix usunął film "Pierwsze kuszenie Jezusa"
Źródło: East News, fot: East News
d49antu

"Pierwsze kuszenie Jezusa" to film nakręcony przez grupę komików z Rio de Janeiro. Nazywają się Porta dos Fundos i na samym Facebooku mają ponad 9 mln fanów. Ich skecze od dawna budziły emocje, ale dopiero po "Pierwszym kuszeniu Jezusa" o grupie zrobiło się głośno poza granicami Brazylii.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM. Izabella Miko: "Bardzo chcę zostać mamą!"

"Pierwsze kuszenie Jezusa", które opowiada o Jezusie-geju, nie tylko na świecie, ale także w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Większość widzów dostrzega w nim ironię i odniesienie do problemów, z jakimi boryka się dzisiejszy świat. Ale nie dla wszystkich jest to takie klarowne.

d49antu

Do grona osób oburzonych produkcją dołączył właśnie Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

"Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy!" - napisał pod udostępnioną na Twitterze petycją.

W odpowiedzi na swojego tweeta Jarosław Gowin przeczytał od internautów kilka gorzkich słów.

d49antu

"Znów pan wychodzi na jelenia. Pamiętam, jak jakieś zakonnice nawoływały do niszczenia książek z Harrym Potterem - lepszej reklamy Rowling mieć nie mogła. A jak było z "Klerem"? Dostaliście poświęconej sr...ki, a film wystrzelił w górę" - czytamy.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu premier Mateusz Morawiecki napisał list do szefa Netfliksa. Poszło wówczas o serial "Iwan Groźny z Treblinki".

Autorzy produkcji, jak twierdzili m.in. politycy PiS i Solidarnej Polski, "kłamliwie sugerowali istnienie polskich obozów śmierci".

A jakie jest wasze zdanie? Film powinien zostać usunięty z Netfliksa? Pod petycją podpisało się już ok. 1,4 mln osób.

d49antu

Do bojkotu produkcji namawia organizacja CitizenGo. Ta sama, która w Rosji wystąpiła z petycją popierającą ustawę o dekryminalizacji przemocy domowej,a w Polsce objęła patronatem antyaborcyjny film "Nieplanowane".

O czym jest "Pierwsze kuszenie Jezusa"?

Komicy pokazują Jezusa jako chłopaka, który nie chce dorosnąć. Woli podróżować ze swoim partnerem, a nie pilnować świata, czynić cuda i "być Bogiem". Żali się, że jego los był przesądzony i nikt nie dba o jego zdanie i marzenia.

Więcej o filmie "Pierwsze kuszenie Jezusa" przeczytacie tutaj.

d49antu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49antu
d49antu