Trwa ładowanie...

Piasek uderza w PiS. "Wygrywa się w tym kraju wybory na prezydenta, strasząc gejami, Żydami, Niemcami"

Andrzej Piaseczny nie ukrywa swoich poglądów, choć, co mówi otwarcie, nie zawsze był tak odważny w ich wyrażaniu jak obecnie. Ostatnio piosenkarz wprost stwierdził, że nie zgadza się ze światopoglądem propagowanym przez partię rządzącą.

Piasek uderza w PiS. "Wygrywa się w tym kraju wybory na prezydenta, strasząc gejami, Żydami, Niemcami"Piasek uderza w PiS. "Wygrywa się w tym kraju wybory na prezydenta, strasząc gejami, Żydami, Niemcami"Źródło: AKPA, fot: Andrzej Piaseczny uderza w PiS
d2f06b0
d2f06b0

Im Andrzej Piaseczny jest starszy, tym chętniej mówi o swojej wizji świata. Jego zdanie na temat polskiej rzeczywistości mija się z poglądami przedstawicieli PiS-u, a więc polityków będących u władzy. Piasek, który do tej pory raczej ważył słowa, w październiku zeszłego roku zachęcał do udziału w strajkach, później poparł kampanię swojego przyjaciela Adama Darskiego. Nergal chce walczyć z katolicką opresją. Ordo Blasfemia ma doprowadzić do usunięcia z polskiego prawa artykułu 196. Kodeksu karnego, który mówi o obrazie uczuć religijnych.

Nergal prężnie działa, a Piasek nie pozostaje mu dłużny. W jednym z niedawnych wywiadów wyznał:

- Przez długie lata nie mówiłem. Myślałem, że nie potrafię, nie mam takiego języka, który by był mocny, jak na przykład Kazik czy Taco. Po prostu nie operuję takim językiem. Ale w pewnym momencie pomyślałem sobie, że wyłączanie telewizora na kanałach informacyjnych nie pomaga niestety.

I dodał:

d2f06b0

- Polityka ingeruje w nasze życie, wchodzi do naszego łóżka. Gdy wygrywa się w tym kraju wybory na prezydenta, strasząc gejami, Żydami, Niemcami, to jednak trzeba wstać i powiedzieć: nie, nie zgadzam się z tym.

Piasek o swoich poglądach i żalu, jaki ma wobec władzy, opowiedział w programie Onetu: - Chciałbym, żeby ten kraj wyglądał inaczej. Biorę udział w wyborach, głosuję, moje poglądy nie zwyciężyły, ale to nie znaczy, że można mnie nie zauważać. Nawet kiedy zdobywa się władzę, to trzeba szanować całą resztę. Niestety to się nie dzieje. Tego szacunku nie ma.

Choć poglądy Piaska są liberalne, piosenkarz od lat współpracuje z TVP, telewizją oskarżaną o bycie tubą propagandową dla rządu PiS. Był trenerem w show "The Voice Senior" oraz "The Voice of Poland".

Paulina Gałązka: nas aktorki nazywa się histeryczkami, gdy wyznaczamy swoje granice

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2f06b0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f06b0