Takiego "odlotu" dawno nie było. Pasek "Wiadomości" o Tusku jest źródłem memów

Okazuje się, że to Tusk nie radzi sobie z inflacją, która wyniosła w czerwcu 13,9 proc.
Okazuje się, że to Tusk nie radzi sobie z inflacją, która wyniosła w czerwcu 13,9 proc.
Źródło zdjęć: © TVP VOD

29.06.2022 23:02, aktual.: 30.06.2022 06:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Można sądzić, że dla redakcji "Wiadomości" TVP dzień bez stawiania Donalda Tuska w złym świetle jest dniem straconym. Nie dziwi więc, że w każdym głównym wydaniu programu informacyjnego szef PO jest regularnie pokazywany w negatywnym kontekście. Czasami kilka razy w jednym odcinku i z kuriozalnym tytułem na tzw. pasku, który wprawia niektórych widzów w osłupienie.

- Wypłaty czternastych emerytur rozpoczną się za niespełna dwa miesiące. Ustawę o dodatkowym świadczeniu podpisał prezydent Andrzej Duda. Wypłata "czternastek" jeszcze w tym roku to kolejne działanie rządu, które ma złagodzić Polakom skutki inflacji. O takiej reakcji na wzrost cen nie można było mówić, gdy rządził Donald Tusk, który dziś otwarcie przyznaje, że nie zna sposobu na szybkie ograniczenie wzrostu cen - mówiła Edyta Lewandowska w środowych (29.06) "Wiadomościach".

Reportaż Damiana Diaza został okraszony tytułem "Tusk bezradny wobec inflacji", którym paskowy "Wiadomości" po raz kolejny wprawił w osłupienie część widzów.

W mediach społecznościowych szybko zaczęto wyśmiewać pasek "Wiadomości" i cały reportaż, który wygląda jak typowy czarny PR przed kolejnymi wyborami. Co prawda kolejne wybory parlamentarne mają się planowo odbyć dopiero jesienią 2023 r., ale "Wiadomości" od dawna i regularnie robią wszystko, by ukazać opozycję, a zwłaszcza Donalda Tuska, w jak najgorszym świetle.

Skąd w ogóle pomysł na to, by powiązać "bezradnego Tuska" z inflacją? Reportaż "Wiadomości" miał wyraźnie na celu podkreślić zasługi rządu, który wprowadza kolejne programy społeczne (500+, dodatkowe emerytury itp.), obniża VAT i akcyzę na żywność, paliwo i energię. Co w połączeniu z "dynamicznie rosnącymi wynagrodzeniami Polaków" sprawia, że jest teraz znacznie lepiej niż za rządów Tuska.

Taki przynajmniej można wysnuć wniosek po usłyszeniu, że "jego gabinet w kryzysie obciął świadczenia socjalne i podwyższył VAT". - A na problemy Polaków ze wzrostem cen, reagował w taki sposób - mówił Damian Diaz, przywołując po raz kolejny wypowiedź Tuska sprzed lat, gdy mówił, że jako premier chętnie wciskałby guzik "niskie ceny", ale "takiego guzika nie ma".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (426)
Zobacz także