Trwa ładowanie...

Sparodiowali "Wiadomości" i Danutę Holecką. Wykorzystali prawdziwe cytaty

Grupa Stonewell zaprasza na Poznań Pride Week 2021 w dość nietypowy sposób. We współpracy z aktorami przygotowali parodię wydania "Wiadomości". "Doniesienia" poprowadziła Hola Danecka.

Danuta Holecka i Hola Danecka z parodii przygotowanej przez Grupę Stonewall Danuta Holecka i Hola Danecka z parodii przygotowanej przez Grupę Stonewall Źródło: YouTube
d2jrwwi
d2jrwwi

"W materiale użyto prawdziwych cytatów z reportaży TVP. Informacje na paskach to autentyczne nagłówki prawicowych portali informacyjnych" - zaznaczają na samym początku nieco ponad 4-minutowego wideo jego twórcy. Posługują się podobną, choć zdecydowanie przerysowaną narracją, co reporterzy i prowadzący "Wiadomości" telewizji publicznej.

- Prowokują, profanują, obrażają. A później chcą pozostać bezkarni, używając jak pałki hasła "tolerancja". To nie pierwszy raz, kiedy środowisko LGBTG [skróty celowo przekręcone - przyp.red.] robi wszystko, żeby uderzyć w to, co dla Polaków święte. Jak w tym roku będzie wyglądał festiwal rzekomej równości? O tym opowie nasz wspaniały i dzielny reporter - zaczyna program Hola Danecka, w którą wciela się aktorka i reżyserka Joanna Drozda.

Zobacz: Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

- Znajdujemy się na placu Wolności w Poznaniu. To prawdopodobnie tutaj odbędzie się tak zwany Marsz Równości. Ale pamiętajmy - tam, gdzie pojawiają się aktywiści LBTG, tam trudno pojawić się z całą rodziną, tam nie powinno być dzieci, tam mamy do czynienia z wulgarnym obrażaniem wartości chrześcijańskich - relacjonuje chwilę później dziennikarz, stojąc tuż przed dwiema drag queen.

d2jrwwi

- Szokujące. To nie pierwszy w ostatnim czasie atak środowisk LGBT na wartości dla Polaków święte. Mając na ustach hasła tolerancji i wzajemnego szacunku, sami nie potrafią uszanować wartości chrześcijańskich i atakują. Jedno z wydarzeń Poznań Pride Week ma odbyć się w miesięcznicę śmierci św. Jana Pawła II - komentuje Hola w studiu.

Twórcy klipu idą dalej. - Nawet najbardziej zagorzali komuniści nie posunęliby się aż tak daleko, jak posunęli się aktywiści LGBT. Wulgarne hasła, przemoc i prowokacja - w ten sposób tęczowi bojówkarze walczą o tolerancję. To właśnie tutaj, na ulicy Półwiejskiej, odbędzie się tzw. Soho w Poznaniu. I to w 195. miesięcznicę śmierci św. Jana Pawła II - mówi aktor Mariusz Adamski, stojąc przed lokalem "Lokum Stonewall". Parodię, która bardziej przeraża, niż śmieszy, możecie zobaczyć poniżej.

"Doniesienia" - Poznań Pride Week 2021

Warto przypomnieć, że Poznań Pride Week to drugie największe po warszawskiej Paradzie Równości wydarzenie LGBT+ w Polsce. Na stronie pomagam.pl organizatorzy zbierają fundusze na wsparcie organizacji wydarzenia, które według planu odbędzie się 3 lipca.

d2jrwwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrwwi