Trwa ładowanie...

Ostre spięcie na wizji. Wiceminister do Werner: "Pani pyta poważnie?"

W niedzielnym wydaniu "Kawy na ławę" w TVN24 doszło do słownej przepychanki między Pawłem Jabłońskim i Anitą Werner, która prowadziła dyskusję z politykami różnych opcji. W pewnym momencie dziennikarka zapytała wiceministra o cytat z jego resortu. Jabłoński odebrał to jako skandaliczną sugestię.

Share
Wiceminister spraw zagranicznych i Anita Werner nie doszli do porozumieniaWiceminister spraw zagranicznych i Anita Werner nie doszli do porozumieniaŹródło: Player.tv
d11l8tx

Od tygodni trwają dyskusje wokół tzw. "lex TVN", czyli planowanych zmianach w ustawie o radiofonii i telewizji, które mają bezpośrednio uderzyć w amerykańskiego właściciela stacji TVN, TVN24 itd. Anita Werner zastąpiła 8 sierpnia Konrada Piaseckiego w "Kawie na ławie" i pytała wiceministra Pawła Jabłońskiego o negatywną reakcję amerykańskich kongresmenów na dążenia PiS-u.

Zdaniem Jabłońskiego planowane zmiany nie uderzają w niezależne media, ale mają wyegzekwować prawo broniące polskie media przed zdominowaniem przez zagraniczny kapitał. Tymczasem Grupa TVN należy do amerykańskiego koncernu Discovery, co zdaniem przedstawiciela rządu jest obchodzeniem obowiązującego prawa.

- Mam jeden cytat dla pana ministra. "To kolejny element trwającej od wielu miesięcy nagonki władz na niezależne media i środowiska myślące inaczej niż rządzący. Restrykcje wobec niezależnych mediów i wolności słowa wkomponowują się we wciąż poszerzane mechanizmy represji i zastraszania społeczeństwa, co jest nieakceptowalne przez społeczność międzynarodową". Czy pan wie, co to jest za tekst? - spytała Anita Werner Jabłońskiego.

Maneskin dla WP: Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

Wiceminister poprosił o wyjaśnienie, na co Werner odpowiedziała, że to oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych w kontekście mediów na Białorusi.

d11l8tx

Jabłoński nie krył zdziwienia i oburzenia, bo odebrał pytanie dziennikarki jako porównanie sytuacji polskich mediów prywatnych do tych uciskanych na Białorusi.

– Czy pani mówi w tej chwili poważnie? Czy pani uważa i chce pani przekazać w tej chwili naszym widzom, że media w Polsce traktowane są przez rząd tak samo, jak media na Białorusi? – pytał zdumiony wiceminister.

– Ja pytam, dlaczego rząd polski nie stoi tak na samo na straży niezależności mediów w Polsce – odpowiadała mu kilka razy Werner.

d11l8tx

Jabłoński jednak nie odpuszczał i prosił Werner o wskazanie jednego przykładu, w jaki sposób TVN jest prześladowany przez polski rząd. Pytanie, podobnie jak to powtarzane przez dziennikarkę, pozostało bez odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11l8tx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11l8tx
d11l8tx