"Ordynarne kłamstwo": Krzysztof Luft oburzony słowami Macieja Świrskiego o sprawie Mikołaja Filiksa

Wypowiedź Macieja Świrskiego dotycząca sprawy samobójstwa Mikołaja Filiksa oburzyła Krzysztofa Lufta
Wypowiedź Macieja Świrskiego dotycząca sprawy samobójstwa Mikołaja Filiksa oburzyła Krzysztofa Lufta
Źródło zdjęć: © kadr z Youtube

16.04.2024 11:26, aktual.: 16.04.2024 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Nie ma związku pomiędzy samobójstwem tego dziecka a artykułami, które się pojawiły [...]. Chronologia wydarzeń pokazuje, że to nie ci dziennikarze ujawnili identyfikację tej posłanki - zapewniał Maciej Świrski pytany przez Renatę Grochal o samobójstwo syna działaczki KO. Słowa szefa KRRiT oburzyły m.in. Krzysztofa Lufta z rady programowej TVP, który nazwał je "ordynarnym kłamstwem".

W poniedziałek 15 kwietnia Maciej Świrski był gościem Renaty Grochal w porannej rozmowie radiowej Trójki. Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji tłumaczył m.in. na jakiej podstawie wstrzymuje wypłatę środków z abonamentu Polskiemu Radiu i TVP oraz dlaczego TV Republika nie poniesie finansowych konsekwencji w związku z wypowiedzią Jana Pietrzaka z początku roku na temat imigrantów.

Szczególne oburzenie wywołały jednak słowa Świrskiego dotyczące głośnej sprawy samobójczej śmierci Mikołaja Filiksa, syna szczecińskiej posłanki KO, który padł ofiarą pedofila, a po nagłośnieniu sprawy przez ówczesne rządowe media odebrał sobie życie. Zdaniem Macieja Świrskiego, to jednak nie dziennikarz Radia Szczecin, Tomasz Duklanowski, umożliwił ustalenie tożsamości nastolatka, a partyjni koledzy posłanki KO.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie ma związku pomiędzy samobójstwem tego dziecka a artykułami, które się pojawiły [...]. Chronologia wydarzeń pokazuje, że to nie ci dziennikarze ujawnili identyfikację tej posłanki - przekonywał w studiu radiowej Trójki Świrski, zrzucając winę na posła Piotra Borysa i jego wypowiedź w TVP Info z grudnia 2022 roku. Renata Grochal od razu sprostowała na antenie słowa szefa KRRiT, ale ten wciąż bronił dawnego szefa szczecińskiej rozgłośni.

- Nie podał nazwiska [Tomasz Duklanowski - red.]. Jak tylko dowiedziałem się o całej sprawie, wszcząłem postępowanie z urzędu. Po analizie całej chronologii okazało się, że to, co pani mówi, jest nieprawdą. Nie będę na ten temat dyskutować, bo tak jest po prostu. Nie będę tłumaczył od początku, że coś jest prawdą, a pani mówi, że to jest nieprawda. Wszcząłem postępowanie z urzędu i okazało się, że media publiczne nie podały tych informacji. One się pojawiły z innej strony i tyle – zapewniał Świrski.

Krzysztof Luf oburzony słowami Świrskiego na temat samobójstwa Mikołaja Filiksa

Jego poniedziałkowa wypowiedź oburzyła m.in. Krzysztofa Lufta, członka KRRiT w latach 2010–2016, a obecnie członka rady programowej TVP. - Przewodniczący KRRiT bez żenady powtarza ordynarne, prymitywne kłamstwa opublikowane w TVP Info ponad rok temu – powiedział w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Luft.

Już wcześniej w licznych pismach do szefa KRRiT Luft skrupulatnie przedstawiał chronologię wydarzeń w sprawie tragicznej śmierci syna posłanki KO, podkreślając, że wypowiedź posła Borysa, którą zasłaniają się dziennikarze i politycy związani z PiS, pojawiła się w TVP info 24 godziny po tym, jak Radio Szczecin, a wraz po nim inne rządowe media informowały, że "ofiarami, związanego z PO pedofila w Szczecinie, były dzieci znanej parlamentarzystki w wieku 13 i 16 lat".

Jak stwierdził Krzysztof Luft, Maciej Świrski po raz kolejny powtórzył więc "kłamstwa, rozpowszechnione przez TVP Info".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także