Trwa ładowanie...
dyqw3tz

Opole 2020. Hołd dla Ewy Demarczyk rozczarował widzów

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki rozpoczął się w piątek, 4 września. 57. edycja została dedykowana Ewie Demarczyk, która zmarła 14 sierpnia. Widzowie skrytykowali jednak TVP. Ich zdaniem wydarzenie nie oddało należytego hołdu wokalistce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wszyscy byli zachwyceni hołdem dla Ewy Demarczyk na festiwalu w Opolu
Nie wszyscy byli zachwyceni hołdem dla Ewy Demarczyk na festiwalu w Opolu (YouTube, Fot: TVP VOD)
dyqw3tz

Festiwal w Opolu rozpoczął się w piątek tuż po godzinie 20:00. Wydarzenie rozpoczęło się koncertem "Opole na start". Na scenie pojawili się m.in. Cleo, Aleksandra Nykiel, Marcin Daniec, Halina Frąckowiak. To właśnie ta część festiwalu została zapowiedziana jako hołd dla Ewy Demarczyk, która była zwyciężczynią pierwszego opolskiego festiwalu. Piosenkę wokalistki zatytułowaną "Grand Valse Brilliante" wykonała Halina Mlynkova.

Widzowie rozczarowani Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki

Po godzinie 22:00 festiwal otworzyli Artur Orzech, Tomasz Kammel, Marek Sierocki, Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora, Rafał Brzozowski, Mateusz Szymkowiak, Izabella Krzan, Ida Nowakowska. Internauci i widzowie byli jednak zawiedzeni całym wydarzeniem i nie kryli żalu.

dyqw3tz

57. KFPP w Opolu – Halina Mlynkova – „Grande Valse Brillante"

W sieci pojawiło się wiele negatywnych komentarzy na temat festiwalu w Opolu, który miał być dedykowany Ewie Demarczyk. Niektórzy określili wydarzenie jako "żenadę", inni jako "nędzę". Niektórym nie spodobał się występ Haliny Mlynkovej.

dyqw3tz

Ewa Demarczyk zmarła 14 sierpnia 2020 roku. Piosenkarka wystąpiła na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki, który odbył się w 1963 roku. Zdobyła wówczas I nagrodę na utwór "Czarne anioły". Wokalistka została wyróżniona jeszcze dwukrotnie - w 1979 roku otrzymała nagrodę specjalną dziennikarzy oraz w 1990 roku za "wybitne osiągnięcia w sztuce interpretacji piosenek".

Zobacz także: 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu - zapowiedź

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyqw3tz

Podziel się opinią

Share
dyqw3tz
dyqw3tz