Opole 2020. Dziennikarka TVP zaliczyła wpadkę

Kinga Kwiecień zaliczyła wpadkę podczas relacji z festiwalu w Opolu
Kinga Kwiecień zaliczyła wpadkę podczas relacji z festiwalu w Opolu
Źródło zdjęć: © YouTube | Grupa AT

07.09.2020 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kinga Kwiecień, dziennikarka TVP, w sobotę relacjonowała pierwszy dzień festiwalu, czyli koncert "Debiutów". Niestety, gdy przyszło do poinformowania widzów, kto został zwycięzcą, zestresowana reporterka zaliczyła wpadkę.

W piątek 4 września rozpoczął się festiwal w Opolu. Impreza wystartowała chwilę po godzinie 20:00, a na scenie pojawili się Cleo, sanah, Anna Jurksztowicz, Halina Frąckowiak, Marcin Daniec i Aleksandra Nykiel. Tuż po północy odbył się koncert "Debiutów". Wystąpili na nim Adam Stachowiak, Paweł Mosiołek, LIKA, Nika Grann, Siostry Szlachta, Karolina Lizer, Kamil Czeszel, Izabela Zalewska, Tomek Jarosz z zespołem Lachersi oraz Palmy.

Wpadka w TVP. Dziennikarka zapomniała nazwiska zwyciężczyni "Debiutów"

Nagrodę im. Anny Jantar wygrał Kamil Czeszel, który wykonał piosenkę "Burze". Artysta z Torunia zdobył statuetkę za najlepszy debiut. Izabela Zalewska wyjechała z Opola z nagrodą telewidzów. Zwycięzcy nie kryli wzruszenia.

Następnego dnia podczas "Wiadomości" w TVP Info, prowadzący poprosił dziennikarkę o zdanie relacji z pierwszego dnia festiwalu w Opolu. Koncert "Debiutów" podsumowała Kinga Kwiecień. "Nagrodę Anny Jantar wygrał Kamil Czeszel. Decyzją publiczności wygrała Izabela... Czeszel. Przepraszam. Izabela... To był wieczór wyjątkowy [...]". Dziennikarka najwyraźniej się zestresowała.

Kinga Kwiecień w TVP. Opole 2020

Przewodniczącą jury, które przyznawało nagrodę im. Anny Jantar, była Natalia Kukulska. Koncert "Debiutów" był wyjątkowy ze względu na dwie rocznice, które były związane z Anną Jantar - 70. rocznica urodzin wokalistki i 40. rocznica jej śmierci. Z tego względu nagrodę zdecydowano nazwać na cześć wokalistki.

W niedzielę na deskach opolskiego amfiteatru również nie brakowało emocji. Trzeci dzień Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki rozpoczął się od recitalu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Po tym wydarzeniu odbył się koncert "Premiery". Usłyszeliśmy na nim m.in. najnowszy utwór Kombii "Przetrwamy". Po 22 na scenę wyszli wybitni wokaliści polskiej sceny muzycznej, którzy oddali hołd zmarłemu w tym roku Romualdowi Lipce. Na scenie pojawił się Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak oraz gitarzysta, Marek Raduli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (117)
Zobacz także