Trwa ładowanie...

Opole 2018. Telewizja Polska zadowolona z pierwszego dnia koncertu

Większość komentatorów uważa, że piątkowy koncert "Przeboju na Mundial" okazał się porażką. Jacek Kurski pokazał jednak twarde dane, z których wynika, że pierwszy dzień opolskiego festiwalu cieszył się sporym zainteresowaniem wśród widzów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Opole 2018. Telewizja Polska zadowolona z pierwszego dnia koncertuŹródło: East News
d2s3ll2
d2s3ll2

Piątkowy wieczór upłynął pod znakiem piłkarskich i około muzycznych emocji. Koncert "Przebój na Mundial" odbywał się w tym samym czasie, co mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Chile. Organizatorzy festiwalu w Opolu postanowili podzielić go na dwa bloki. W pierwszym z nich usłyszeliśmy największe piłkarskie przeboje w wykonaniu m.in. Maryli Rodowicz, Bohdana Łazuki i Krzysztofa Krawczyka. W drugiej części, po zakończonym meczu, na deskach amfiteatru pojawiło się siedmiu wykonawców, których piosenki walczyły o miano mundialowego hitu. Ostatecznie wygrał zespół Kombi z utworem "Moja drużyna".

Przed północą rozpoczął się drugi koncert. Nagroda im. Anny Jantar i statuetka Karolinki powędrowała do grupy Girls on Fire za utwór "Siła kobiet". Siostry Melosik z piosenką "Batumi" otrzymały nagrodę publiczności. Choć widownia w opolskim amfiteatrze świeciła pustkami, Jacek Kurski ogłosił wielki sukces.

"Bardzo udany okazał się pomysł połączenia emocji sportowych i artystycznych. Pomeczową część koncertu Przebój na Mundial obejrzało śr. 4,2 mln widzów. Koncert debiutów zaś rekordowe śr. 2,4 mln. W głosowaniu publiczności Debiuty wygrały siostry Melosik i utwór Batumi. Gratuluję!" - napisał prezes Telewizji Polskiej.

TVP od jakiegoś czasu korzysta z modelu oglądalności rzeczywistej opartego na danych pochodzących od ok. 190 tys. klientów usługi telewizyjnej Netii. Dzięki niemu Telewizja Polska osiąga znacznie wyższe wyniki niż w badaniu Nielsen Audience Measurement.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2s3ll2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s3ll2