WP

Opole 2018. Telewizja Polska zadowolona z pierwszego dnia koncertu

Większość komentatorów uważa, że piątkowy koncert "Przeboju na Mundial" okazał się porażką. Jacek Kurski pokazał jednak twarde dane, z których wynika, że pierwszy dzień opolskiego festiwalu cieszył się sporym zainteresowaniem wśród widzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Krawczyk wystąpił podczas koncertu "Przebój na Mundial"
Krzysztof Krawczyk wystąpił podczas koncertu "Przebój na Mundial" (East News)
WP

Piątkowy wieczór upłynął pod znakiem piłkarskich i około muzycznych emocji. Koncert "Przebój na Mundial" odbywał się w tym samym czasie, co mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Chile. Organizatorzy festiwalu w Opolu postanowili podzielić go na dwa bloki. W pierwszym z nich usłyszeliśmy największe piłkarskie przeboje w wykonaniu m.in. Maryli Rodowicz, Bohdana Łazuki i Krzysztofa Krawczyka. W drugiej części, po zakończonym meczu, na deskach amfiteatru pojawiło się siedmiu wykonawców, których piosenki walczyły o miano mundialowego hitu. Ostatecznie wygrał zespół Kombi z utworem "Moja drużyna".

Przed północą rozpoczął się drugi koncert. Nagroda im. Anny Jantar i statuetka Karolinki powędrowała do grupy Girls on Fire za utwór "Siła kobiet". Siostry Melosik z piosenką "Batumi" otrzymały nagrodę publiczności. Choć widownia w opolskim amfiteatrze świeciła pustkami, Jacek Kurski ogłosił wielki sukces.

WP

"Bardzo udany okazał się pomysł połączenia emocji sportowych i artystycznych. Pomeczową część koncertu Przebój na Mundial obejrzało śr. 4,2 mln widzów. Koncert debiutów zaś rekordowe śr. 2,4 mln. W głosowaniu publiczności Debiuty wygrały siostry Melosik i utwór Batumi. Gratuluję!" - napisał prezes Telewizji Polskiej.

TVP od jakiegoś czasu korzysta z modelu oglądalności rzeczywistej opartego na danych pochodzących od ok. 190 tys. klientów usługi telewizyjnej Netii. Dzięki niemu Telewizja Polska osiąga znacznie wyższe wyniki niż w badaniu Nielsen Audience Measurement.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP