"Okiem wiary" znika z anteny TVP Info. W ofercie tylko jeden katolicki magazyn

Monika Kapinos-Maszenda
Monika Kapinos-Maszenda
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.02.2024 11:42, aktual.: 12.02.2024 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rewolucja w Telewizji Polskiej odcisnęła swoje piętno na ofercie programowej publicznego nadawcy. Niektóre audycje nie zagoszczą już w ramówce TVP Info, w tym także "Okiem Wiary". Na antenie pozostanie za to jeden katolicki magazyn.

"Okiem wiary" był serwisem informacyjnym, prezentującym najważniejsze wydarzenia o Kościele w Polsce i na świecie. Jak czytamy w opisie na platformie streamingowej TVP VOD, program postawił sobie za zadanie "przekazywanie chrześcijańskich wartości" i miał stanowić "głos Kościoła na antenie TVP Info". Gospodarzami formatu byli m.in. Michał Koźlik i Monika Kapinos-Maszenda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

TVP Info bez "Okiem wiary". "Między niebem a ziemią" bez Moniki Kapinos-Maszendy

Według nieoficjalnych ustaleń portalu Wirtualne Media, program "Okiem wiary" nie zagości ponownie w ramówce TVP Info. Ostatnie wydanie serwisu, które poprowadziła Agata Konarska, wyemitowane zostało 31 grudnia ub.r.

W ofercie programowej kanału informacyjnego Telewizji Polskiej dostępny jest natomiast wciąż katolicki magazyn "Między niebem a ziemią". Program nadawany jest co tydzień w TVP1 od 11.55, z przerwą o 12.00 na modlitwę Anioł Pański transmitowaną z Watykanu, a następnie ponownie wyświetlany jest serwis o najważniejszych dla katolików wydarzeniach.

"Między niebem a ziemią" prowadziła w zeszłym roku Monika Kapinos-Maszenda, która pożegnała się niedawno z redakcją "Panoramy" w TVP2. Jak donoszą Wirtualne Media prezenterka opuści także katolicki magazyn informacyjny. Dziennikarka przekazała, że mimo odcięcia jej od prowadzenia programów, w dalszym ciągu pozostaje w stosunku pracy z TVP. Jak stwierdziła, nie "nie została zaproszona do współpracy" przy realizacji flagowego serwisu informacyjnego Programu Drugiego Telewizji Polskiej.

- Zablokowano mi przepustkę do firmy i korporacyjnego maila czym odcięto mnie od informacji. Od tego czasu, do dzisiaj nikt nie kontaktował się ze mną w sprawie mojej przyszłości zawodowej czy dalszej współpracy. (...). Wiem, że nowy zespół Panoramy rozpoczął pracę i jest w nim spora część składu, która tworzyła program dotychczas. Także dziennikarze zajmujący się np. polityką. Mnie do tej współpracy nie zaproszono, przyczyna pozostaje dla mnie zagadką - przekazała Monika Kapinos-Maszenda.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (48)
Zobacz także