Trwa ładowanie...

Oglądalność TVP spada na łeb na szyję. Widzowie mają dość?

Największy spadek oglądalności dotknął "Teleexpress". Czyżby widzowie wciąż nie mogli pogodzić się z odejściem Macieja Orłosia? A może tak właśnie wyglądają skutki wprowadzenia "dobrej zmiany"?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Oglądalność TVP spada na łeb na szyję. Widzowie mają dość?Źródło: Youtube.com
d2vmv29

Jak wynika z badań Nielsen Audience Measurement, liderem oglądalności wśród serwisów informacyjnych w maju br. zostały "Fakty" (2,53 mln widzów). Magazyn prowadzony m.in. przez Justynę Pochanke i Grzegorza Kajdanowicza zyskał 28 tys. oglądających w porównaniu do ubiegłego roku.

Druga lokata należy do "Wiadomości" (2,18 mln). Trudno jednak mówić o sukcesie TVP1, bowiem oglądalność zmalała aż o 175 tys. osób. W przedziale wiekowym 16-49 lat to właśnie program informacyjny Jedynki odnotował największy spadek - do 474 tys. widzów.

Na trzecim miejscu uplasował się "Teleexpress", którego redakcja również nie ma powodu do świętowania. Według danych Nielsen Audience Measurement, program oglądało 2,17 mln osób - to słabszy wynik aż o 224 tys. W rezultacie widownia właśnie tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w całym zestawieniu. Czyżby widzowie nie pogodzili się z odejściem głównego gospodarza - Macieja Orłosia? Wiele na to wskazuje. Wystarczy wspomnieć, że "Teleexpress" od zawsze był jednym z najbardziej lubianych i najchętniej oglądanych magazynów informacyjnych w Polsce. Pierwsze spadki serwis odnotował właśnie po przejściu Orłosia do Telewizji WP.

d2vmv29

Czwarta pozycja należy do Polsatu. "Wydarzenia", które są emitowane na głównej antenie stacji oraz Polsat News i Polsat News 2, łącznie przyciągnęły przed ekrany 1,82 mln widzów. Stawkę zamyka "Panorama". Informacyjny program TVP2 odnotował spadek - jedynie 1,09 mln widzów zdecydowało się w maju br. o godz. 18:00 przełączyć na telewizyjną Dwójkę. Czyżby Telewizja Polska zaczęła dotkliwie odczuwać skutki "dobrej zmiany"?

Zobacz także: Gwiazdy na robocie #6: Maciej Orłoś: "Śmieją się z mojego wieku"

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2vmv29
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vmv29