Będzie nowe "Ranczo"? Jedna z aktorek ostro krytykuje

Cezary Żak zagra w "Ranczu" "pod pewnymi warunkami"
Cezary Żak zagra w "Ranczu" "pod pewnymi warunkami"
Źródło zdjęć: © filmpolski.pl

12.07.2022 07:04, aktual.: 12.07.2022 08:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Emitowany w latach 2006-2016 serial "Ranczo" był wielkim hitem TVP i do dziś cieszy się sympatią widzów. Co jakiś czas powraca temat nakręcenia kontynuacji. I choć są tacy, którzy chętnie wróciliby do dawnych ról, to nie brakuje też wyraźnych głosów sprzeciwu. Kto i dlaczego nie chce powrotu "Rancza"?

Jedni nie mogą się doczekać rozpoczęcia zdjęć, inni krytykują wskrzeszanie "Rancza" bez udziału czołowych twórców. Ciągle nie wiadomo, czy kontynuacja hitu TVP powstanie, choć z obu stron padają mocne argumenty. Zdaniem producenta Macieja Strzembosza nowe "Ranczo" trzeba nakręcić jako hołd dla Pawła Królikowskiego, który miał być wielkim orędownikiem tego projektu. Przypomnijmy, że Królikowski, czyli serialowy Kusy, zmarł w lutym 2020 r.

Z drugiej strony pojawiają się głosy, że bez Królikowskiego, a przede wszystkim bez Andrzeja Grembowicza, kręcenie "Rancza" mija się z celem. Scenarzysta serialu zmarł w 2018 r.

– Nie ma mowy o powrocie! Nikt nie mógłby napisać tak dobrego scenariusza jak Andrzej Grembowicz znany pod pseudonimem Robert Brutter. A my nigdy byśmy się nie zgodzili, żeby grać w czymś napisanym przez kogoś innego - mówiła "Super Expressowi" Marta Lipińska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Nie mówiąc o tym, że nie żyje serialowy Kusy, czyli Paweł Królikowski. A i mnie już latka lecą... - dodała serialowa Michałowa, która w maju skończyła 82 lata.

Okazuje się, że jej głos sprzeciwu nie jest odosobniony. Krytycznie o pomyśle kręcenia nowego "Rancza" wypowiadali się też m.in. Jacek Kawalec, Dorota Chotecka, Bogdan Kalus, Grzegorz Wons.

Marta Lipińska w serialu "Ranczo"
Marta Lipińska w serialu "Ranczo"© filmpolski.pl

Negatywnie nastawiony był też Cezary Żak, ale teraz jest ponoć gotowy wrócić do roli "pod pewnymi warunkami". W jego obozie jest też Ilona Ostrowska, Artur Barciś, Piotr Pręgowski i inni.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (44)
Zobacz także