Nowa twarz w "Wiadomościach" TVP. Widzowie mogą ją kojarzyć

Bartosz Łyżwiński zadebiutował w "Wiadomościach"
Bartosz Łyżwiński zadebiutował w "Wiadomościach"
Źródło zdjęć: © TVP

10.05.2023 10:29, aktual.: 10.05.2023 10:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reporter Bartosz Łyżwiński zadebiutował w "Wiadomościach" TVP. Jego materiały pojawiły się m.in. w poniedziałkowym wydaniu serwisu informacyjnego Jedynki. Widzowie mogą go jednak kojarzyć także z innego kanału.

O nowym reporterze w zespole "Wiadomości" TVP1 donosi branżowy serwis Wirtualnemedia. Pierwszy materiał Bartosza Łyżwińskiego pojawił się w poniedziałkowym wydaniu programu i dotyczył sytuacji rolników. Utrzymany był w typowym dla programów informacyjnych TVP tonie, wymierzonym w opozycję.

- O tym, jak na rolnictwie i rolnikach niektórzy chcą zbić polityczny kapitał i o tym jak odróżnić rzeczywistość od fikcji opowie Bartosz Łyżwiński - zapowiedziała materiał Marta Kielczyk, prowadząca poniedziałkowych "Wiadomości".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Twarz dobrze znana widzom TVP

Bartosz Łyżwiński, choć dopiero co zadebiutował w "Wiadomościach", od wielu lat jest związany z Telewizją Polską. Zaczynał w regionalnym ośrodku TVP3 Szczecin, gdzie jak podają Wirtualnemedia, był reporterem serwisu informacyjnego "Kronika" i gospodarzem programu "Co niesie dzień".

W 2016 r. Łyżwiński dołączył do zespołu "Panoramy". Zajmuje się przede wszystkim tematyką polityczną, choć z chwilą wybuchu wojny w Ukrainie zaczął też relacjonować wydarzenia z nią związane.

Kolejny wewnętrzny transfer

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki wewnętrzny transfer w TVP. W 2018 r. podobnie jak Łyżwiński z "Panoramy" do "Wiadomości" przeszedł Maksymilian Maszenda.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" z jednej strony znęcamy się nad "Bring Back Alice""Randką, bez odbioru", a z drugiej - postulujemy przywrócenie w Polsce zawodu swatki (w "Małżeństwie po indyjsku" działa to całkiem sprawnie). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także