Trwa ładowanie...

Niemcy oburzeni reklamą "Santa Clarita Diet". "Wzbudza strach i obrzydzenie"

Netflix rozpoczął intensywną kampanię promującą serial "Santa Clarita Diet". Niestety, billboardy, które pojawiły się na niemieckich ulicach, równie szybko co się pojawiły - zniknęły. Powód? Mieszkańcy oburzyli się tym, co zobaczyli na plakatach.

Share
Niemcy oburzeni reklamą "Santa Clarita Diet". "Wzbudza strach i obrzydzenie"
Źródło: Twitter
dsyjfc7

Serial "Santa Clarita Diet" opowiada o małżeństwie agentów nieruchomości (Joel - Timothy Olyphant i Sheila - Drew Barrymore)
, którzy wiodą średnio szczęśliwe życie wraz ze swoją córką Abby w Santa Clarita na przedmieściach Los Angeles. Pewnego dnia Sheila staje się zombie i aby przeżyć, potrzebuje ludzkiego mięsa.

Wraz z premierą serialu Netflix rozpoczął intensywną promocję produkcji w różnych częściach świata. Głównym pomysłem całej akcji było przedstawienie fragmentów ludzkiego ciała w formie rozmaitych dań i potraw z danego kraju. Idąc tym tropem, w USA pojawiły się plakaty, na których widnieje hamburger z sercem zamiast kawałka wołowiny oraz opakowanie, z którego zamiast frytek wystają poszatkowane palce. W Niemczech natomiast zaprezentowano pokrojony na kawałki ludzki palec na papierowym talerzyku, który miał imitować lokalne Currywurst, czyli grillowaną kiełbaskę polaną sosem.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O ile Amerykanie przeszli nad swoją reklamą do porządku dziennego, o tyle Niemcy mocno oburzyli się tym, co zobaczyli m.in. na ulicach Berlina. Na billboardy złożono ponad 50 skarg do Deutscher Werberat, organu zajmującego się regulacją reklam. Mieszkańcy stwierdzili, że reklama jest "wstrętna, przerażająca, obrzydliwa i odpychająca" oraz "obraźliwa w stosunku do dzieci i młodych ludzi". Urząd przekazał wszystkie zażalenia i apele do Netfliksa. W rezultacie wszystkie billboardy i plakaty promujące serial "Santa Clarita Diet" zniknęły z całego kraju.

dsyjfc7
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: Na co warto czekać? Gorące serialowe premiery 2017

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

dsyjfc7

Podziel się opinią

Share
dsyjfc7
dsyjfc7