Nie zagrała w Opolu. Gorzkie słowa gwiazdy

Małgorzata Ostrowska
Małgorzata Ostrowska
Źródło zdjęć: © AKPA

11.06.2023 17:47, aktual.: 11.06.2023 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zespół Lombard był jedną z gwiazd pierwszego dnia festiwalu w Opolu. W trakcie występu Marta Cugier, która śpiewa w tym zespole od ponad 20 lat, podziękowała ze sceny Małgorzacie Ostrowskiej, wokalistce, z którą wciąż mocno kojarzony jest Lombard. Ostrowska w rozmowie z Piotrem Jaconiem zdradziła, jak wyglądają jej relacje z dawnymi kolegami z zespołu.

Marta Cugier jest wokalistką zespołu Lombard od 1999 roku. Jednak dla wielu osób założona na początku lat 80. ubiegłego wieku grupa rockowa wciąż kojarzy się z Małgorzatą Ostrowską. Nie jest tajemnicą, że Ostrowska nie żyje w zgodzie z dawnymi kolegami z zespołu. Czy podziękowania Marty Cugier można odebrać jako gest pojednania?

Przypomnijmy, że liderem zespołu Lombard jest Grzegorz Stróżniak, kompozytor, aranżer i wokalista grający na instrumentach klawiszowych. W pierwszej dekadzie działalności współpracowało z nim wielu instrumentalistów i dwie wokalistki: Wanda Kwietniewska, która dziś jest liderką i wokalistką grupy Wanda i Banda oraz Małgorzata Ostrowska, która od 1991 roku rozwija karierę solową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jubileuszowy 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki mógł stać się świetną okazją do zaproszenia Małgorzaty Ostrowskiej na gościnny występ Lombardu w Opolu. Razem z obecną wokalistką Martą Cugier, a także Wandą Kwietniewską, która wystąpiła w piątek ze swoim zespołem. Tak się jednak nie stało.

"Niestety, druga strona nie traktuje tego jako nasz jubileusz, tylko ich jubileusz. Tu jest pewien problem. Nigdy nie zostałam zaproszona na żadne jubileusze. Nie, to się nie uda…, trudno" – powiedziała Ostrowska w rozmowie z Piotrem Jaconiem.

"Czuję żal, bo to można było zupełnie inaczej rozegrać. (…) Są nawet takie sytuacje, że gdy ja się pojawię obok na scenie, to albo jest awantura albo się wycofują. Trochę to bez sensu" – podsumowała obecne relacje z byłymi kolegami piosenkarka.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" masakrujemy szokującego i rozseksualizowanego "Idola" od HBO, znęcamy się nad Arnoldem Schwarzeneggerem i jego Netfliksowym "FUBAR-em" i, dla równowagi, polecamy najlepsze seriale wszech czasów. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (209)
Zobacz także