Nie mógł sobie darować. Prowadzący "Faktów" TVN zakpił z Andrzeja Dudy

Piotr Marciniak postanowił wbić szpilę Andrzejowi Dudzie
Piotr Marciniak postanowił wbić szpilę Andrzejowi Dudzie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.01.2023 21:45, aktual.: 09.01.2023 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedzielne "Fakty" zwieńczył materiał o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarze stacji tradycyjnie organizują aukcje, z których dochód przeznaczą na szczytny cel. Piotr Marciniak, komentując wypowiedź koleżanki, nie wytrzymał i nawiązał słów Andrzeja Dudy.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na walkę z sepsą. W niedzielnych "Faktach" pokazano reportaż Adrianny Otręby, który przybliżył widzom działania pracowników stacji w tej sprawie.

Bo choć finał za trzy tygodnie, to już można licytować na aukcjach dziennikarzy TVN i TVN24, z których cały dochód pójdzie na Orkiestrę.

I tak Mateusz Walczak zaprasza na kolację, z Agatą Adamek będzie można pomorsować, Dorota Gardias zaśpiewa na weselu, a z Martą Kuligowską i jej psem rysiem wybierzemy się pobiegać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pogodny i inspirujący reportaż zakończyła wypowiedź Agaty Adamek, która w kostiumie kąpielowym i czapce, dygocząc z zimna i przekrzykując fale, zapewniła widzów i licytujących:

- Cały czas trenuję. Czy to w przeręblu, czy w morzu, czy to w rzece.

Na zakończenie prowadzący "Fakty" Piotr Marciniak nawiązał do słów swojej koleżanki, jednocześnie pozwalając sobie na drobną złośliwość w kierunku Andrzej Dudy

- "Cały czas trenuję", no właśnie. Pamiętam, że prezydent cały czas się uczy, a teraz okazuje się, że Agata Adamek cały czas trenuje. Odważni mogą do niej dołączyć. To były "Fakty" - zakończył Marciniak i zaprosił do TVN24 na "Fakty po Faktach".

O co chodziło prezenterowi TVN? Mowa oczywiście o słynnej wypowiedzi Andrzeja Dudy z 16 listopada 2017 r., która padła na Uniwersytecie Rzeszowskim podczas II Kongresu Liderów II Rzeczypospolitej "Młodzi 590".

- Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, naprawdę. Ja się cały czas czegoś uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, ja się uczę w samolocie, kiedy lecę. Ja się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto - więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim "C" - przekonywał studentów prezydent.

Słowa o "uczeniu się cały czas" szybko nabrały memiczego charakteru i są co jakiś czas używane w celu zdyskredytowania Andrzeja Dudy.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" podsumowujemy 2022 rok, wybierając najlepsze filmy i seriale, największe aferyrozczarowania oraz największą bekę ostatnich 365 dni (nie mylić z filmem!). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (195)
Zobacz także