Nie mogli się powstrzymać. Złośliwość w "Faktach". Przypomnieli słowa Błaszczaka o WOŚP

- To serduszko czyni cuda - powiedział Piotr Marciniak w "Faktach", zapowiadając reportaż Pawła Abramowicza
- To serduszko czyni cuda - powiedział Piotr Marciniak w "Faktach", zapowiadając reportaż Pawła Abramowicza
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.01.2022 22:44, aktual.: 07.02.2022 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielnym wydaniu "Faktów" dużo miejsca poświęcono 30. Finałowi WOŚP, Jurkowi Owsiakowi, jego współpracownikom i historii fundacji. W pewnym momencie reporter TVN pozwolił sobie na złośliwość pod adresem znanych polityków. Przypomniano wypowiedź sprzed dziewięciu lat.

To już 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i piąty, którego głównym patronatem medialnym jest TVN i grupa Discovery. Nic więc dziwnego, że w niedzielę od samego rana bardzo dużo czasu antenowego poświęcono na relacjonowanie zbiórki, która ruszyła nie tylko w Polsce, ale w najdalszych zakątkach globu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była też głównym tematem wieczornych "Faktów" w TVN. Jednym z materiałów okołofinałowych był reportaż Pawła Abramowicza. Pokazano w nim, jak wyglądały początki akcji.

Dzięki archiwaliom przypomniano, że pierwszym celem orkiestry było zebranie 500 tys. zł na leczenie chorób serca. Widzowie zobaczyli młodego Jurka Owsiaka, Agatę Młynarską czy prof. Bohdana Maruszewskiego oraz wolontariuszy, którzy po raz pierwszy ruszyli na ulice podczas 2. Finału WOŚP.

W reportażu Abramowicza wielokrotnie pojawiło się stwierdzenie, że WOŚP uruchomiła w Polakach pokłady bezinteresowności, kreatywności i chęci pomocy. Jeśli ktoś nie miał pieniędzy, wrzucał do puszek biżuterię. To właśnie z niej powstały słynne złote serduszka wystawiane później na licytacje.

Przypomniano też, że WOŚP wspierali wszyscy prezydenci oraz politycy niemal wszystkich opcji z Lechem Kaczyńskim czy Bronisławem Komorowskim na czele. Tu reporter pozwolił sobie na małą złośliwość.

"Fakty"
"Fakty" © Materiały prasowe

- A ci, co ich krytykowali, to margines - wtrącił Abramowicz, a na ekranie pojawili się uciekający przed dziennikarzami Zbigniew Ziobro oraz Mariusz Błaszczak i jego wypowiedź z 2013 r.

Ówczesny Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że przekazywanie na licytację przez polityków swoich prywatnych rzeczy było "nie do końca poważne".

"Fakty"
"Fakty" © Materiały prasowe

W niedzielę po godz. 20 fundacja WOŚP poinformowała, że zebrano ponad 85 mln zł. Było to o 3 mln więcej niż o tej samej porze rok wcześniej.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (364)
Zobacz także