Trwa ładowanie...

Nie ma sobie równych. TVN24 zdeklasował wszystkich w pierwszym kwartale

Wyniki oglądalności TVN24 w bieżącym roku wystrzeliły w górę, czyniąc stację niekwestionowanym liderem w pierwszym kwartale. Rok wcześniej kanał nawet nie otarł się o podium. Spektakularnym awansem w rankingu najpopularniejszych stacji może się z kolei poszczycić konkurencyjna Telewizja Republika.

TVN24 najpopularniejszą stacją w pierwszym kwartale 2024 r.TVN24 najpopularniejszą stacją w pierwszym kwartale 2024 r.Źródło: TVN
d2qac50
d2qac50

TVN24 cieszy się w tym roku rekordowym wzrostem oglądalności. Jak donosi portal Wirtualne Media, powołując się na dane Nielsen Media Measurement na miesiąc styczeń, stacja znalazła się czele rankingu ze średnim dobowym udziałem w rynku wynoszącym 8,79 proc., który zwiększył się względem analogicznego okresu rok termu o 65,85 proc.

W lutym kanał utrzymał pozycję lidera z udziałem 6,96 proc., który w porównaniu z lutym względem lutego 2023 r. powiększył się o 43,80 proc. W marcu TVN24 uplasował się z kolei na piątym miejscu z 6,21 proc. udziału widowni telewizyjnej, będąc wciąż niedościgniony dla konkurencyjnych stacji informacyjnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowe twarze TVP

TVN24 liderem oglądalności w pierwszym kwartale 2024 r

Wydaje się, że to nie koniec powodów do radości dla TVN24. Zgodnie z danymi Nielsen Media Measurment wśród najpopularniejszych stacji telewizyjnych w pierwszym kwartale 2024 r. kanał newsowy zajął pierwsze miejsce. Względem analizowanego okresu w 2023 r. średni dobowy udział kanału wzrósł o 44,72 proc. i wyniósł 6,99 proc. Rok wcześniej kanał plasował się na miejscu piątym.

Spektakularny awans Telewizji Republika

Telewizja Republika, której oglądalność gwałtowanie poszybowała w górę po grudniowej rewolucji w mediach publicznych, może poszczycić się szóstym miejscem w kwartalnym rankingu. Stacja Tomasza Sakiewicza odnotowała 3,21 proc. udziału widowni telewizyjnej. Daje to spektakularny wzrost o 3110 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału w 2023 r., w którym TV Republika sytuowała się na 104. rankingu miejscu najpopularniejszych stacji.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

d2qac50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qac50