Trwa ładowanie...
d1vhdi3

Nie Eurowizja, a "Twoja twarz brzmi znajomo". To oglądali Polacy

Kicz i jarmarczny klimat podczas Eurowizji musiał być i tym razem. Konkurs piosenki co roku przyciąga tłumy widzów przed telewizory. Ale okazuje się, że w Polsce innych muzyków woleliśmy oglądać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finał "Twoja twarz brzmi znajomo" przebił Eurowizję.
Finał "Twoja twarz brzmi znajomo" przebił Eurowizję. (Materiały prasowe)
d1vhdi3

Przedostatni weekend maja obfitował w muzyczne przygody. Poznaliśmy zwycięzcę Eurowizji, to jedno. Po drugie - wymitowano ostatni odcinek 11. edycji show "Twoja twarz brzmi znajomo". Co ciekawe, to właśnie program Polsatu cieszył się większą popularnością wśród widzów.

Zobacz: Eurowizja w Cannes. Dziennikarze i ludzie związani z filmem nie mogli jej przegapić

Show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wygrał Kazimierz Mazur. Okazuje się, że finałowa rozgrywka przyciągnęła przed telewizory więcej widzów niż nadawana w TVP1 Eurowizja.

d1vhdi3

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez produkcję, udziały Polsatu wśród wszystkich badanych wyniosły 14,94 proc. i 12,83 proc. w grupie komercyjnej wobec 11,47 proc. i 11,2 proc. uzyskanych przez TVP1.

Jedenastą edycję show oglądało 1,61 mln średnio widzów.

Finał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" był z pewnością emocjonujący dla fanów formatu. O czek w wysokości 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny mierzyli się: Katarzyna Dąbrowska, Elżbieta Romanowska, Kazimierz Mazur i Antek Smykiewicz.

Kazimierz Mazur wcielił się w postać Marylin Monroe w utworze "Bye Bye Baby". Jurorzy docenili jego warsztat aktorski i zdecydowali, że to on zostanie zwycięzcą show. - No to jest chyba jakiś żart! - mówił.

d1vhdi3

- Pamiętam jak oglądałem ze swoją żoną ten program, był wielkim moim marzeniem. I potem, jak przychodziłem tutaj, to moim celem było nie zajmować cały czas ostatniego miejsca. Dziękuję państwu, bo to dla was to robimy. Rzeczywiście marzenia się spełniają. I jeszcze marzenie takie, że możemy być wszyscy razem i się bardzo kochać, bo myślę, że to jest złoto dla wszystkich. Chciałbym podziękować Telewizji Polsat i firmie Endemol Shine za to, że pozwolili mi spełnić moje marzenie - dodał.

Nagrodę przekazał Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z Opola. Kolejna 12. edycja show rusza we wrześniu.

d1vhdi3

Podziel się opinią

Share
d1vhdi3
d1vhdi3