Trwa ładowanie...
d1qc5es

Eurowizja 2019. Holandia wygrała konkurs

Za nami 64. finał Eurowizji. W tym roku 26 wykonawców wystąpiło na hali w Tel Awiwie. Po podliczeniu głosu jurorów z 41 państw i głosów od widzów stało się jasne, że eurowizyjne trofeum pojedzie do Holandii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duncan Laurence zapisał się w historii konkursu. Wygrał 64. finał Eurowizji
Duncan Laurence zapisał się w historii konkursu. Wygrał 64. finał Eurowizji (Getty Images)
d1qc5es

Holandię na Eurowizji 2019 reprezentował Duncan Laurence. Wokalista wykonał spokojny utwór, "Arcade". Nie było fajerwerków, półnagich tancerzy, teatralnych strojów. Piosenkarz wystąpił skromnie ubrany - wyszedł na scenę, zaśpiewał i skradł serca jurorów oraz publiczności. Nie było to jednak niespodzianką. Holender od dawna typowany był na faworyta konkursu. Według bukmacherów to właśnie on miał wygrać Eurowizję 2019. Nie mylili się.

Holandia, Duncan Laurence, "Arkade"

Holandia świetnie radziła sobie podczas głosowania jurorów. Choć nie zdobyła wielu 12, czyli najwyższych ocen, to często była nagradzana 10 i 8. Według Artura Orzecha to właśnie jest sposób na wygrywanie Eurowizji. Gdy dodano punkty od widzów, Duncan wciąż był na pierwszej pozycji. Tak już zostało.

Puchar Duncanowi wręczyła Netta, która wygrała Eurowizję rok temu.

d1qc5es

Laurence ma dopiero 25 lat. Piosenkarz w 2014 r. brał udział w show "The Voice of Holland", ale nie udał mu się go wygrać. Odpadł w półfinale. Duncan nie tylko śpiewa, ale i gra na fortepianie.

Jak oceniacie jego występ?

d1qc5es

Podziel się opinią

Share

d1qc5es

d1qc5es