Trwa ładowanie...
ycipk-1e3ifq

Eurowizja 2019. Kto wystąpi, kto wygra i jak głosować w finale?

Finał Eurowizji 2019 odbędzie się 18 maja o godzinie 21:00. O nagrodę powalczą artyści z 26 krajów. Przedstawiamy, w jakiej kolejności wystąpią uczestnicy, kto ma największą szansę na wygraną oraz jak zagłosować na swojego ulubionego wykonawcę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dowiedz się, kto wygra Eurowizję 2019.
Dowiedz się, kto wygra Eurowizję 2019. (Youtube.com, Fot: YouTube)
ycipk-1e3ifq

Polskę na Eurowizji 2019 reprezentował folkowy zespół Tulia, który swoją piosenką “Fire Of Love (Pali się)” nie podbił serc Europejczyków, tym samym odpadając w pierwszym półfinale konkursu. Wzbudziło to głośny sprzeciw internautów, wielu z nich pisało wprost: "Polskę okradziono". Przy otarciu naszych łez z pewnością pomoże spektakularny finał Eurowizji, który zawsze dostarcza oglądającym rozrywki. Mimo że nie wiemy jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądało całe show, możemy być pewni, że na scenie zagości zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu, czyli izraelska artystka Netta. Ponadto znamy, jeszcze przed transmisją finału Eurowizji 2019, kolejność występów poszczególnych reprezentantów, która przedstawia się następująco:

 1. Malta
 2. Albania
 3. Czechy
 4. Niemcy
 5. Rosja
 6. Dania
 7. San Marino
 8. Macedonia Północna
 9. Szwecja
 10. Słowenia
 11. Cypr
 12. Holandia
 13. Grecja
 14. Izrael
 15. Norwegia
 16. Wielka Brytania
 17. Islandia
 18. Estonia
 19. Białoruś
 20. Azerbejdżan
 21. Francja
 22. Włochy
 23. Serbia
 24. Szwajcaria
 25. Australia
 26. Hiszpania

Finał Eurowizji 2019 rozpocznie się o 21:00 i będzie trwał ponad 3 godziny.

ycipk-1e3ifq

Eurowizja 2019. Kto jest faworytem konkursu?

Rok w rok przekonujemy się, że nie sposób przewidzieć kto wygra Konkurs Piosenki Eurowizji. To jednak nie przeszkadza bukmacherom obstawiać, kto jest faworytem oraz kto ma największe szanse na zwycięstwo w Eurowizji 2019.

Bezsprzecznym faworytem wśród bukmacherów jest w tym roku reprezentant Holandii – Duncan Laurence, czyli 25-letni były uczestnik popularnego również w Polsce show "The Voice". Jego eurowizyjna propozycja nosi tytuł "Arcade". Jest to piękna ballada, w której Holender popisuje się umiejętnościami wokalnymi, jednocześnie grając na pianinie.

ycipk-1e3ifq

Kolejną ulubienicą fanów Eurowizji 2019 jest Australijka Kate Miller-Heidke. Jej szanse na zwycięstwo w konkursie są również oceniane bardzo wysoko. Jeżeli chodzi o Australię w konkursie Eurowizji, to co roku przeżywamy chyba lekkie deja-vu, ponieważ ich reprezentanci zawsze goszczą wysoko na liście bukmacherskich faworytów.

Jak myślicie, kto wygra Eurowizję 2019?

ycipk-1e3ifq

Eurowizja 2019. Jak głosować w finale?

O tym, kto wygra Eurowizję 2019, decydują zarówno widzowie, jak i jury, składające się z ekspertów o różnej narodowości. W drugiej części show łączymy się z przedstawicielami wszystkich krajów biorących udział w 64. Konkursie Piosenki Eurowizja, którzy na żywo przedstawiają, jak rozkłada się punktacja w ich ojczyźnie. Każdy kraj ma do rozdania 58 punktów w konfiguracjach od 1 do 8, zaś 10 i 12 to najwyższe noty, jakie może zgarnąć wykonawca. Jednak jak można głosować w finale Eurowizji 2019?

Fani konkursu mają do dyspozycji 2 opcje – telefoniczną oraz głosowanie on-line. W pierwszym przypadku wystarczy zadzwonić lub wysłać SMS na numer, który wyświetli się na ekranie podczas występu ulubionego wykonawcy.

Można głosować również przez internet za pomocą dedykowane aplikacji telefonicznej o nazwie Eurovision Song Contest. Jest ona całkowicie bezpłatna i dostępna dla użytkowników Androida oraz iOS'a.

ycipk-1e3ifq

Należy pamiętać, że możemy oddać głos tylko na reprezentanta, który nie pochodzi z kraju, w którym aktualnie przebywamy.

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1e3ifq

ycipk-1e3ifq
ycipk-1e3ifq