Trwa ładowanie...

Eurowizja 2019: zagraniczni widzowie oburzeni. "Okradli Polskę"

Za nami pierwszy półfinał Eurowizji, który nie był szczęśliwy dla polskiej reprezentacji. Dziewczyny z zespołu Tulia nie przeszły dalej, co wzbudziło oburzenie nie tylko wśród polskich telewidzów.
Share
Tulia na Eurowizji - wielu zagranicznych internautów żałuje, że Polska nie przeszła do finału
Tulia na Eurowizji - wielu zagranicznych internautów żałuje, że Polska nie przeszła do finałuŹródło: Getty Images
dylm7ip

- Polska nigdy nie radziła sobie dobrze na Eurowizji i nigdy nie była faworytem. I tym razem szanse na wygraną mieliśmy nikłą. A to dlatego, że Tulia, która pojechała reprezentować Polskę piosenką "Pali się", do Eurowizji nie bardzo pasuje – pisała po wczorajszym występie Karolina Stankiewicz.

Obejrzyj: Roksana Węgiel odczaruje postrzeganie Eurowizji? "Weszła do pierwszej ligiligi show biznesu"

Brak Tulii w finale Eurowizji z jednej strony wcale nie dziwi (nie był to występ "pasujący" do tego konkursu), z drugiej zaś w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy oburzonych wynikiem głosowania. W pierwszym półfinale głosy na Polaków mogli oddawać mieszkańcy Słowenii, Białorusi, Czech, Czarnogóry, Cypru, Serbii, Finlandii, Węgier, Estonii, Portugalii, San Marino, Islandii, Gruzji, Australii, Belgii i Grecji

   Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Zobacz także: Eurowizja 2019: Zwycięzca znany już przed rozpoczęciem konkursu?

   reddit
Źródło: reddit

Oburzeni są nie tylko Polacy, ale przede wszystkim zagraniczni telewidzowie. W serwisie Reddit czy na facebookowym profilu Eurowizji nie brakuje głosów w stylu: "Polska została okradziona", "Szkoda Polski", "Niedoceniony występ" czy "Brak sprawiedliwości".

dylm7ip

Zdaniem wielu zagranicznych internautów Tulia to, obok reprezentacji Portugalii i Węgier, największy przegrany pierwszego półfinału.

Drugi półfinał Eurowizji już dziś, 15 maja. Finał jest zaplanowany na sobotę 18 maja.

dylm7ip

Podziel się opinią

Share
dylm7ip
dylm7ip