Trwa ładowanie...

Netflix wprowadzi korekty do "Iwana Groźnego z Treblinki" po interwencji Morawieckiego

Mateusz Morawiecki podzielił się na Facebooku informacją o tym, że Netflix zdecydował się wprowadzić poprawki do filmu dokumentalnego, w którym obozy zagłady zostały zlokalizowane na mapie współczesnej Polski.

Netflix wprowadzi korekty do "Iwana Groźnego z Treblinki" po interwencji MorawieckiegoŹródło: Materiały prasowe
dqz3s70
dqz3s70

"Iwan Groźny z Treblinki" wywołał sporo kontrowersji. Dokumentalny serial Netliksa opowiada historię nazistowskiego zbrodniarza Johna Demianiuka. Mężczyzna był strażnikiem obozów pracy i miał wykazywać się szczególnym okrucieństwem. Już w pierwszym odcinku produkcji pojawia się współczesna mapa Polski z zaznaczonymi na niej obozami pracy. Nie jest wyjaśnione, że tereny te były okupowane przez Niemców. Sprawa została nagłośniona w mediach, a oficjalnie interweniowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz premier Mateusz Morawiecki.

Netflix zapowiedział, że wprowadzi zmiany w serialu: "Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł Polskę i okupował w latach 1939-1945".

Zobacz także: Afera wokół serialu Netflixa. Wiemy, jak zareagował Mateusz Morawiecki

Minister Mateusz Morawiecki udostępnił oświadczenie platformy na Facebooku. Napisał: "Błędy nie zawsze powstają ze złej woli, dlatego warto konstruktywnie rozmawiać o ich korekcie. Dziękuję Netflix oraz mojemu Zespołowi, że tym razem udało się tak szybko wyjaśnić sytuację i rozwiązać problem".

dqz3s70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqz3s70