Trwa ładowanie...
ycipk-3zr1wg

"Iwan Groźny z Treblinki" z dezaprobatą polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Netflix podpadł polskim użytkownikom. W serialu dokumentalnym "Iwan Groźny z Treblinki" odpowiedzialność za nazistowskie obozy pracy przypisano Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Demjanjuk - potwór czy ofiara pomyłki?
John Demjanjuk - potwór czy ofiara pomyłki? (Materiały prasowe)
ycipk-3zr1wg

"Iwan Groźny z Treblinki" opowiada o procesie Iwana Demianiuka (w serialu John Demjanjuk), ukraińskiego zbrodniarza wojennego. Okrutny strażnik obozu miał dopuszczać się obcinania Żydówkom piersi i celowego wpychania dzieci do komór gazowych. W trakcie 5 odcinków przedstawiono historię sadystycznego mężczyzny, który został skazany na śmierć, jednak nie wykonano wyroku.

Jednak to nie zbrodnia bez kary oburzyła widzów. Jak zauważył na Twitterze dziennikarz Dariusz Grzędziński, w pierwszym odcinku serialu pokazano współczesną mapę Polski, na której wskazano miasta z obozami śmierci. Nie wspomniano, że w czasie II wojny światowej te tereny były okupowane przez Niemców.

Zobacz: Zbrodnia bez kary. Trzy redakcje tropią nazistów i szukają potomków ich ofiar

ycipk-3zr1wg

W sprawie interweniowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na Twitterze zaapelowano o ukazanie prawdy historycznej. - W czasie, o którym mowa w serialu "Iwan Groźny z Treblinki", terytorium Polski było okupowane, a odpowiedzialność za obozy ponosiły nazistowskie Niemcy. Mapa pokazana w serialu nie jest zgodna z przebiegiem ówczesnych granic - czytamy.

Przedstawiciele władz wskazali odpowiednią mapę z okresu II wojny światowej. Netflix dotychczas nie skomentował sprawy.

ycipk-3zr1wg
Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3zr1wg

ycipk-3zr1wg
ycipk-3zr1wg