Trwa ładowanie...

"Nawet nie wiem, jak to nazwać". Obnażył wybieg polskiego Kościoła

Gościem najnowszego wydania "Sekielski Online" był publicysta Tomasz Terlikowski. Rozmowa w dużej mierze dotyczyła polityki Kościoła wobec ofiar księży pedofilów i ścigania przestępców w sutannach. W pewnej chwili Tomasz Sekielski podzielił się zaskakującą informacją.

Tomasz Sekielski podzielił się zaskakującą informacją Tomasz Sekielski podzielił się zaskakującą informacją Źródło: East News
d2t8aq2
d2t8aq2

"Sekielski Online" to cykl długich rozmów, jakie znajdziecie na stronie braci Sekielskich lub ich kanale na YouTube. Dotychczas gośćmi dziennikarza byli m.in. Szymon Hołownia, Piotr Krysiak czy Matylda Damięcka. W najnowszym odcinku nowe studio Sekielskich odwiedził katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.

Bez mała 80-minutowa rozmowa dotyczyła m.in. sytuacji polskiego Kościoła, jego opieszałości i braku reakcji na problem wykorzystywania dzieci przez duchownych.

Terlikowski nie szczędził gorzkich słów pod adresem polskiego Kościoła. Podawał przykłady działań m.in. z USA czy Irlandii, gdzie wprowadzono prewencyjne zasady przeciwdziałania pedofilii w szeregach duchowieństwa.

Tomasz Terlikowski nie przebierał w słowach. "To plucie Chrystusowi w twarz"

W pewnym momencie Tomasz Sekielski wszedł w słowo swojemu rozmówcy i podzielił się zaskakującą informacją, o której nigdy przedtem nie mówił.

d2t8aq2

- Chcę ci powiedzieć o ciekawym zjawisku, jakie zdaje się następuje - przerwał Terlikowskiemu. - Nie znam jeszcze jego skali, ale dostałem informację z trzech miejsc w Polsce, że po naszych filmach ("Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego" - przyp. red.) kurie zgłosiły sprawy do prokuratury - mówi Sekielski.

Nie chodzi jednak o świeże oskarżenia, a sprawy z początku lat dwutysięcznych, które leżały gdzieś w kościelnych archiwach. Sekielski ma teorię, że Kościół, bojąc się, że ktoś je teraz ujawni, sam skierował je do prokuratury.

- Nawet nie wiem, jak to nazwać. 15 lat ma się zeznania świadków i nic się z tym nie robi. I teraz, aby mieć "dupochron", zawiadamia się prokuraturę - Sekielski nie krył irytacji.

d2t8aq2

Cały odcinek "Sekielski Online" z Tomaszem Terlikowskim możecie obejrzeć poniżej.

Krucjata Terlikowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t8aq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t8aq2