Trwa ładowanie...
d3y0010

"Nasza planeta". Wesoły ptaszek zdobywa partnerkę. Twórcy filmu rozbawili widzów na całym świecie

"Nasza planeta" to cykl dokumentalny stworzony przez twórców "Planety Ziemi". Choć od czasów tego drugiego minęło ponad dziesięć lat, i wydawać by się mogło, że nic nowego pokazać już nie można, to jednak realizatorzy zaskoczyli niejednego widza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twórcy "Naszej planety" zadbali o urozmaicenie wątków
Twórcy "Naszej planety" zadbali o urozmaicenie wątków (Netflix)
d3y0010

Trzeci odcinek serialowego dokumentu, "Puszcze", pełen jest smaczków i dziwów. Krwiożercze rośliny, upite mrówki czy zabawne orangutany to nie wszystko, co Netflix nam pokazał. Bo czy widziałeś kiedykolwiek taniec godowy ptaka o zabawnej nazwie sześciopiór czarny? Nie? To czas zobaczyć - bo to niezła zabawa! Zaczyna się dość niewinnie. Samiec ptaka najpierw sprząta małe poletko w oczekiwaniu na wizytę potencjalnej partnerki. Kiedy wszystko jest gotowe, a samica pojawia się na gałęzi drzewa, sześciopiór zaczyna swój oszałamiający taniec.

Zobacz wideo:

Jego oczy zmieniają barwę z niebieskiej na żółtą. Ale to nie wszystko. Ten niezwykły osobnik nagle zmienia... rozmiar i kształt! Takiej choreografii mogliby się od niego uczyć światowej klasy tancerze.

d3y0010

Samica wszystkiemu przygląda się z góry i ma to swoje uzasadnienie. Dzięki tej perspektywie jest w stanie dostrzec to, co najistotniejsze - czyli żółte upierzenie, które wydobywa się spod czarnych piór zaledwie na ułamek sekundy.

Zobacz też: "Nasza planeta": scena, którą widzowie będą długo pamiętać

Twórcy zadbali o to, by tę kilkuminutową scenę oglądało się jak najlepszą komedię. Muzyka rodem z kreskówki jest idealnie zgrana z tańcem sześciopióra. Dzięki temu scena bawi jeszcze bardziej.

Netflix

Fani nie omieszkali dać wyraz uznania za pośrednictwem social mediów. Pod filmikiem na YouTube'ie piszą:

d3y0010

"Nie wierzę, że to się dzieje naprawdę! Natura jest niesamowita!", "To były najweselsze 4 minuty i 25 sekund mojego życia", "Gdyby tylko mój chłopak mógł tak pięknie sprzątać dom jak ten ptak" - czytamy.

My fankom dokumentu życzymy nie tylko pracowitych partnerów, ale przede wszystkim dużo kreatywności w budowaniu miłosnych relacji.

Zobacz też: Najlepszy serial od telewizyjnego giganta. Musisz to zobaczyć!

d3y0010

Podziel się opinią

Share

d3y0010

d3y0010