Trwa ładowanie...
d3alxbh

"Nasza planeta": scena, którą widzowie będą długo pamiętać

Kto kiedykolwiek oglądał filmy przyrodnicze, ten wie że Matka Natura nie zna litości. Śmierć i cierpienie są tak samo powszechne jak narodziny i przyjemność. Twórcy "Naszej planety" zaserwowali taką scenę, że Netflix musiał uprzedzić widzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antylopa gnu nie miała szans ze sforą głodnych gepardów
Antylopa gnu nie miała szans ze sforą głodnych gepardów (Materiały prasowe)
d3alxbh

W sieci krąży lista scen z serii "Nasza planeta", które ci bardziej wrażliwi widzowie powinni ominąć. Oto kolejna z nich.

Twórcy zadbali o to, by wymagający widzowie nie nudzili się ani przez chwilę. Stąd tak duża różnorodność nowinek przyrodniczych, jak i momentów, które nie pozwalają pozostać obojętnym. Każdy kolejny odcinek to niezła dawka emocjonujących scen. Zarówno takich, które bawią i zachwycają, ale również przerażają - pełne są dramatycznego napięcia i walki o przetrwanie.

Zobacz wideo

W piątym odcinku serii zatytułowanym "Od pustyni po stepy” widzimy mrożącą krew w żyłach scenę, gdy rodzina dorosłych gepardów zwabia w pułapkę gnu. Zwierzę, choć walczy do ostatniej chwili, ostatecznie zostaje powalone przez wygłodniałe drapieżniki. Twórcy poszli jednak znacznie dalej – serwują nam bardzo wyraźny obraz zabijania zwierzyny. Każdy z nich wbija się w inną część ciała ofiary, aż ta pada martwa. Teraz gepardy w końcu mogą ucztować.

d3alxbh

Zobacz też: "Nasza planeta": Mały flaming poruszył widzów na całym świecie

   Netflix
(Netflix)

"Nasza planeta" to seria złożona z kilku odcinków, z których każdy opowiada o innej części ekosystemu na świecie. Jest o pustyniach, o głębokich oceanach, o amazońskiej dżungli. Każdy odcinek ubarwiają niesamowite zdjęcia, ale i historie. Twórcy udowodnili, że o zwierzętach można opowiadać tak, jak o ludziach. Czasem sobie żartując, a czasem tworząc mrożące w żyłach historie.

W odpowiedzi na serial Netflixa BBC produkuje również własny cykl dokumentalny " One Planet: Seven Worlds". Czy ten dokument zdoła pobić stremingowy hit? A może tak naprawdę nie to jest istotne? Bo przecież poza całym marketingiem, twórców powinno łączyć podobne spojrzenie na świat i troska o los planety. Miejmy zatem nadzieję, że nie o konkurencję tu chodzi.

Zobacz też: "Nasza planeta": najlepsza produkcja filmowego giganta

d3alxbh

Podziel się opinią

Share
d3alxbh
d3alxbh