Trwa ładowanie...

"Nasza Planeta": Delfiny tworzą pułapkę. Ich IQ zadziwia

W czwartym odcinku "Naszej Planety", zatytułowanym "Morza przybrzeżne" twórcy pokazali nam niezwykle bogatą faunę płytkich wód. Według naukowców, delfiny należą do najinteligentniejszych zwierząt na świecie. Ta scena jest tego dowodem.

Share
"Nasza Planeta": Delfiny tworzą pułapkę. Ich IQ zadziwia
Źródło: Netflix
d1p0scu

Delfiny butlonose rozwinęły własną bardzo wyjątkową technikę połowu. Polega ona na sprytnym stłaczaniu małych ryb na odpowiednim obszarze. Jeden z osobników używa własnego ogona, by utworzyć wokół ławicy błotny pierścień. Małe ryby zaczynają wtedy panikować i wyskakują z wody na powietrze.

Zobacz zdjęcia:

Netflix
Źródło: Netflix

Delfinom właśnie o to chodzi. Niektórym udaje się uciec z tej śmiertelnej pułapki, inne jednak trafiają prosto do paszczy głodnych delfinów. Choć zasadzka jest sprytnie zorganizowana, to jednak nie jest łatwo złapać latającą rybę. Delfiny jednak podejmują tyle prób, aż w końcu zaspokoją swój apetyt.

d1p0scu

Dzięki temu, że w parku panuje zakaz komercyjnych połowów, ryb które służą za pokarm dla delfinów jest całe mnóstwo. Dzięki temu butlonose nigdy nie głodują, a małe ryby mogą się rozmnażać bez przeszkód. Prawda, że wygląda to zjawiskowo?

Widok z góry Netflix
Widok z góry Źródło: Netflix
d1p0scu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p0scu
d1p0scu