Trwa ładowanie...

"Nasza Planeta": Delfiny tworzą pułapkę. Ich IQ zadziwia

W czwartym odcinku "Naszej Planety", zatytułowanym "Morza przybrzeżne" twórcy pokazali nam niezwykle bogatą faunę płytkich wód. Według naukowców, delfiny należą do najinteligentniejszych zwierząt na świecie. Ta scena jest tego dowodem.
Share
"Nasza Planeta": Delfiny robią tworzą zasadzkę, żeby złapać małe ofiary
"Nasza Planeta": Delfiny robią tworzą zasadzkę, żeby złapać małe ofiaryŹródło: Netflix
d12qkh9

Delfiny butlonose rozwinęły własną bardzo wyjątkową technikę połowu. Polega ona na sprytnym stłaczaniu małych ryb na odpowiednim obszarze. Jeden z osobników używa własnego ogona, by utworzyć wokół ławicy błotny pierścień. Małe ryby zaczynają wtedy panikować i wyskakują z wody na powietrze.

Zobacz też: "Nasza Planeta": Netflix przewidział, że tej sceny niektórzy nie będą chcieli widzieć

Zobacz zdjęcia:

   Netflix
Źródło: Netflix

Delfinom właśnie o to chodzi. Niektórym udaje się uciec z tej śmiertelnej pułapki, inne jednak trafiają prosto do paszczy głodnych delfinów. Choć zasadzka jest sprytnie zorganizowana, to jednak nie jest łatwo złapać latającą rybę. Delfiny jednak podejmują tyle prób, aż w końcu zaspokoją swój apetyt.

d12qkh9

Zobacz też: "Nasza planeta". Wesoły ptaszek zdobywa partnerkę. Twórcy filmu rozbawili widzów na całym świecie

Dzięki temu, że w parku panuje zakaz komercyjnych połowów, ryb które służą za pokarm dla delfinów jest całe mnóstwo. Dzięki temu butlonose nigdy nie głodują, a małe ryby mogą się rozmnażać bez przeszkód. Prawda, że wygląda to zjawiskowo?

Widok z góry Netflix
Widok z góryŹródło: Netflix
d12qkh9

Podziel się opinią

Share
d12qkh9
d12qkh9