Na to idzie 2,7 mld zł rocznie. Perfidna manipulacja w TVP Info

W TVP Info radość z "porażki" Trzaskowskiego
W TVP Info radość z "porażki" Trzaskowskiego
Źródło zdjęć: © TVP Info

25.02.2023 23:24, aktual.: 26.02.2023 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program "W tyle wizji" TVP Info jest określany mianem publicystyczno-satyrycznego, jednak prowadzący na każdym kroku udowadniają, że brakuje tam przymiotnika "propagandowy". W sobotnim wydaniu Marcin Wolski i Stanisław Janecki nie tylko sugerowali, na którą partię powinno się oddać głos w wyborach, ale także nabijali się z rzekomego spadku poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

W sobotnim wydaniu "W tyle wizji" z 25 lutego Marcin Wolski i Stanisław Janecki brali na celownik kolejnych przedstawicieli opozycji: od Romana Giertycha, po Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza. O tych dwóch ostatnich Wolski powiedział, że "jest między nimi chemia". I słuchając ich rozmowy w podcaście skojarzyło mu się to ze sceną balkonową z "Romea i Julii".

Wolski następnie dał jasno do zrozumienia, że w wyborach należy poprzeć PiS. Ale ewentualne oddanie głosu na Kosiniaka-Kamysza uznaje za mniejsze zło. - Jeżeli to będzie jakaś alternatywa skrajnej lewicy i średniej lewicy w rodzaju Platformy, to może i lepiej. W końcu jest pewna ilość ludzi, którzy w żadnym wypadku nie zagłosują na PiS, to niech lepiej już głosują na pana Kosiniaka - powiedział gospodarz programu TVP Info.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Później Wolski i Janecki omówili historię opisaną na portalu se.pl (internetowe wydanie "Super Expressu"), pt. "’Odblokujcie Warszawę z korków!’ - Aktywiści złożyli petycję w Zarządzie Dróg Miejskich". Artykuł miał dowodzić nieudolności rządów Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta stolicy, co było jak najbardziej na rękę ludziom z TVP.

Gospodarze "W tyle wizji", aby podkreślić wagę problemu, zwrócili uwagę na wynik sondy, którą portal zamieścił pod swoim artykułem. Ku uciesze pracowników Telewizji Polskiej, na pytanie "Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy", 51 proc. głosujących zaznaczyło odpowiedź "Nie". Widzowie szybko podłapali tę informację, komentując "porażkę" Trzaskowskiego na Twitterze, co zostało pokazane na antenie TVP Info.

TVP Info pokazało tylko wyniki sondy o Trzaskowskim
TVP Info pokazało tylko wyniki sondy o Trzaskowskim© se.pl

Gdzie w tym znamiona propagandy i manipulacji? Po pierwsze, Wolski i Janecki zacytowali wyniki sondy, których nie da się w żaden sposób zweryfikować. To zwykła ankieta internetowa, a nie wiarygodny sondaż, przy której nie podano nawet, ile osób oddało swój głos. Po drugie, na tym samym portalu można z łatwością znaleźć artykuł z Andrzejem Dudą w roli głównej, pod którym również znajduje się podobna sonda.

Janecki i Wolski nie przytoczyli jednak widzom TVP Info wyników sondy z pytaniem "Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?". Być może dlatego, że 66 proc. głosujących wybrało odpowiedź "Nie".

Wybierz z nami najlepszy polski film! Kliknij, by zagłosować na swojego faworyta.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad ofertą SkyShowtime (ale chwalimy "Yellowstone"), podziwiamy Brendana Frasera w "Wielorybie" i nabijamy się z polskich propozycji na Eurowizję. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (323)
Zobacz także