Monika Richardson o Kaczyńskim: "bezdzietny starzec". Przypomniała Polkom o jednym

Monika Richardson nie zostawiła słów Kaczyńskiego o "dawaniu w szyję" bez komentarza
Monika Richardson nie zostawiła słów Kaczyńskiego o "dawaniu w szyję" bez komentarza
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

07.11.2022 19:06, aktual.: 07.11.2022 19:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Żaden bezdzietny starzec nie będzie wam mówił, jak żyć" - zwróciła się w sieci do kobiet Monika Richardson, wyraźnie nawiązując do słynnych już słów prezesa PiS o "dawaniu w szyję" jako przyczynie niskiej dzietności wśród Polek.

"Jeszcze dzisiaj z rozkoszą dam w szyję, a i córkę moją osiemnastoletnią poczęstuję wódką i grzybkami, żeby jej ostatecznie wybić z głowy pomysł rodzenia dziecka w tym chorym kraju. Nie żeby się bardzo do tego paliła…" - napisała na swoim instagramowym profilu Monika Richardson, wyraźnie pijąc do głośnych słów Jarosława Kaczyńskiego, które w miniony weekend padły na spotkaniu z wyborcami PiS w Ełku.

Przypomnijmy, że 73-letni polityk podzielił się zaskakującą refleksją na temat przyczyn niskiej dzietności wśród Polek. Podstawowym problemem, zdaniem prezesa, jest "dawanie w szyję" przez młode kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa - oznajmił prezes PiS, który najwyraźniej "zna się" nie tylko na demografii.

Dawna dziennikarka TVP nie zostawiła kontrowersyjnej wypowiedzi prezesa bez komentarza, żartobliwie opisując, jak będzie odwodzić własną córkę od myśli o macierzyństwie w Polsce. Już jednak całkiem serio Monika Richardson zakończyła swój wpis o wódce i grzybkach ważnym przesłaniem. Podkreślając, że Jarosław Kaczyński nie założył rodziny, przypomniała, że kobiety same o sobie stanowią.

"Pozdrawiam wszystkie młode kobiety. Pamiętajcie: decyzja o urodzeniu dziecka należy tylko i wyłącznie do was. Żaden bezdzietny starzec nie będzie wam mówił, jak żyć" - napisała dawna gospodyni programu "Europa da się lubić".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalicznych wczasach w pensjonacie "Biały Lotos", załamujemy ręce nad zdradą Henry’ego Cavilla oraz wspominamy największych mięśniaków kina akcji lat 80. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (51)
Zobacz także