Trwa ładowanie...
d3k7nqz

"Minęła 20" i "Woronicza 17": Michał Rachoń zawieszony

Michał Rachoń został odsunięty od prowadzenia programów "Minęła 20" i "Woronicza 17". Nieoficjalną jeszcze informację podał serwis Wirtualne Media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Rachoń
Michał Rachoń (East News)
d3k7nqz

Rachoń został zawieszony w roli prowadzącego już 10 stycznia, tuż po wyemitowaniu w TVP Info programu "Minęła 20", zawierającego animowany segment w karykaturalny sposób przedstawiający Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Jak podają Wirtualne Media, obowiązki Rachonia w programie "Minęła 20" przejmą zamiennie: Danuta Holecka, Adrian Klarenbach oraz Krzysztof Ziemiec. Ten ostatni prowadzić też będzie "Woronicza 17", wracając do roli z 2015 i 2016 roku, kiedy był jego gospodarzem. To właśnie Ziemca zastąpił Rachoń po rozpoczęciu pracy w TVP Info na początku 2016 roku.

Skandal w "Minęła 20"

d3k7nqz

Półtoraminutowa "Dobranocka" pojawiła się 10 stycznia na koniec programu "Minęła 20", wywołując szczególne poruszenie. Barbara Piela, która tworzy swoje filmiki dla TVP Info od września 2017 r., pokazała w niej Jurka Owsiaka jako kukłę nakręcaną przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Po zebraniu fury pieniędzy Owsiak wraca do byłej prezydent Warszawy i próbuje stawiać opór przed zagrabieniem wszystkich banknotów. Karykatura Gronkiewicz-Waltz wyciąga mu jednak z pleców kluczyk do nakręcania, ładuje gotówkę do wielkich worów, a Owsiakowi zostawia 10-złotowy banknot.

Szef TAI reaguje

12 stycznia głos w sprawie "Dobranocki" zabrał szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

d3k7nqz

- W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20" – napisano w oficjalnym komunikacie, podpisanym przez dyrektora TAI, Jarosława Olechowskiego.

- Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę – dodał Olechowski.

Razem z wydawcą, Krystianem Krawielem, został zawieszony również Rachoń.

Owsiak rezygnuje

d3k7nqz

Od kilkudziesięciu godzin cała Polska żyje atakiem nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Mężczyzna zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza na scenie. Polityk natychmiast został przetrasnsportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację. Niestety, nie udało się go uratować.

Po ogłoszeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza, odbyła się konferencja, na której Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP.

- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - powiedział.

- Nie będąc już szefem fundacji będę dla niej pracował, ale nie będę podejmował decyzji. Jeśli mnie nie będzie, to może tym wszystkim szaleńcom będzie łatwiej - dodał.

d3k7nqz

- Prezydent Gdańska był z nami i będzie z nami. Do końca świata i jeden dzień dłużej - mówił. - Nienawiść, która jest gdzieś w ludziach eksplodowała w sposób ekstremalny. Trudno winić organizatorów, to zdarzyło się na pokojowej, fantastycznej, bliskiej wielku Polakom imprezie - dodał Owsiak.

Jerzy Owsiak zaznaczył, że "od 25 lat stacza boje z ludźmi, którzy tak samo mu grożą". - Niestety polski wymiar sprawiedliwości i policja kompletnie nie dają sobie z tym rady. Zgłaszamy te rzeczy na policję i sami mówimy, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi - podkreślił, cytowany przez portal polskieradio24.pl.

Podziel się opinią

Share

d3k7nqz

d3k7nqz
d3k7nqz