"Milionerzy": Zaryzykował i przegrał. Zgubiła go pewność siebie

Rafał Biliński z Wrocławia wziął udział w "Milionerach"
Rafał Biliński z Wrocławia wziął udział w "Milionerach"
Źródło zdjęć: © Kadr z programu

23.04.2024 07:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ryzyko nie zawsze się opłaca. Na własnej skórze przekonał się o tym Rafał Biliński z Wrocławia, który zasiadł naprzeciwko Huberta Urbańskiego w 729. odcinku "Milionerów". Gdyby uczestnik zdecydował się użyć ostatniego koła ratunkowego, być może dziś miałby w kieszeni 40 tys. zł. Co się zatem stało?

"Milionerzy" wciąż są jednym z ulubionych programów Polaków. Teleturniej (z przerwami) jest emitowany od 1999 r., a obecnie pokazywany jest jego 15 (!) sezon. Poniedziałkowy 729. odcinek rozpoczął się od konkurencji "kto pierwszy, ten lepszy", a zadanie eliminacyjne brzmiało następująco: "Połącz zespoły z ich wokalistami w kolejności: Piersi, Kombi, Lady Pank, De Mono".

Najszybszym, który wskazał poprawną odpowiedź (Paweł Kukiz, Grzegorz Skawiński, Jan Borysewicz, Andrzej Krzywy), okazał się Rafał Biliński. Gracz pochodzi z Wrocławia, z zawodu jest elektronikiem i informatykiem, a aktualnie pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Milionerzy" - uczestnik szedł jak burza

Pierwsze pytanie za 500 zł, z którym musiał zmierzyć się gracz, brzmiało: "Miasto z czerstwego dowcipu o tym, czym zajmuje się grabarz". Do wyboru miał:

A. Limanowa

B. Kolbuszowa

C. Częstochowa

D. Włoszczowa

Uczestnik bez większego namysłu zaznaczył C, co oczywiście było dobrą decyzją. Kolejne pytanie za 1 tys. zł również nie sprawiło panu Rafałowi żadnych problemów. "W grudniu 2023 r. w Polsce wyemitowano pięciodolarową monetę z wizerunkiem Mrocznego Rycerza z Gotham, czyli":

A. Supermana

B. Batmana

C. Spider-Mana

D. Kapitana Ameryki

Chodziło oczywiście o Batmana.

Przy zagadnieniu za 2 tys. zł, które brzmiało: "Rosnące pod igliwiem bardzo młode owocniki borowika szlachetnego zwanego prawdziwkiem mają kapelusze koloru", uczestnik musiał poprosić publiczność o pomoc. Na szczęście widownia wiedziała, że chodzi o barwę białą.

Po tym małym zawahaniu pan Rafał znów bez mrugnięcia okiem poradził sobie z kolejnym pytaniem o to, czym zasilana jest poznańska bimba. Do wyboru miał:

A. benzyną 95-oktanową

B. olejem napędowym

C. mieszaniną propanu i butanu

D. prądem stałym

Chodziło oczywiście o D., bowiem bimba to w gwarze poznańskiej nic innego jak tramwaj.

"Milionerzy" - strzelił i przegrał

Zawodnik przez kolejne pytania przechodził szybko i gładko. Murem nie do przejścia okazało się dopiero zagadnienie za gwarantowane 40 tys. zł: "W latach 1815-1819 eksperymenty z rakietami zapalającymi w wojsku polskim przeprowadzał artylerzysta oraz inżynier wojskowy":

A. Jan Karol Chodkiewicz

B. Stanisław Żółkiewski

C. Józef Bem

D. Tadeusz Rozwadowski

Choć pan Rafał nie znał odpowiedzi (i miał jedno koło ratunkowe, czyli telefon do przyjaciela), zaryzykował i zaznaczył odpowiedź D. Dlaczego? Uczestnik uznał, że jedynie to nazwisko "nic mu nie mówi i to może być trop". Niestety, po chwili Hubert Urbański poinformował, że poprawną opcją jest C. W tej sytuacji zawodnik opuścił studio z jedynie 1 tys. zł.

"Milionerzy" - zasady

Zawodnicy muszą odpowiedzieć na 12 pytań, które doprowadzą ich do głównej wygranej. W czasie gry mają dwa progi gwarantowane: na pytaniach za 1 tys. i 40 tys. zł. Mogą również skorzystać z trzech kół ratunkowych: publiczność, telefon do przyjaciela i pół na pół. Czwarte koło, zamiana pytania, jest dostępne po siedmiu poprawnych odpowiedziach.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także