Trwa ładowanie...

"Milionerzy": Pytanie o Kaszubów i górali było zbyt trudne

W ostatnim odcinku "Milionerów" szczęścia próbowała pani Roksana Herman z Bielska-Białej. Filolożka świetnie sobie radziła, ale do czasu. Pytanie o Kaszubów i górali ją pokonało. Wykorzystała na nie ostatnie koło ratunkowe. Narzeczony, do którego zadzwoniła, niestety też nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie.

Uczestniczka "Milionerów" miała problem z pytaniem o Kaszubów i góraliUczestniczka "Milionerów" miała problem z pytaniem o Kaszubów i góraliŹródło: kadr z programu
d4escmu
d4escmu

W 15. sezonie "Milionerów" aż dwóm uczestnikom się poszczęściło i wygrali milion. W obecnej formie do ich dyspozycji są aż 4 koła ratunkowe. Jednak jest jeden haczyk – czwarte koło pojawia się dopiero po pytaniu za 40 tys. zł. W tym sezonie główną nagrodę zdobył Mateusz Żaboklicki, który w połowie marca otrzymał od Huberta Urbańskiego czek na okrągły milion złotych. Później dołączył do niego Tomasz Boruch.

W ostatnim odcinku programu pani Roksana Herman nie miała tyle szczęścia. Na początku szło jej szybko i sprawnie. Pierwsze pytanie brzmiało: "Mawiamy, że chodzą: A. widy; B. słychy; C. słuchy; D. ani widy, ani słychy". Uczestniczka, nie zastanawiając się długo, zaznaczyła poprawną odpowiedź, czyli C.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Milionerzy". Byliśmy na planie show! Zapytaliśmy Urbańskiego, do kogo on by zadzwonił w "telefonie do przyjaciela"

Kolejne pytania też nie sprawiały jej większych trudności. Jedno z nich brzmiało: "Berbeć w becie to: A. wygrana w zakładach; B. błąd w wersji testowej; C. paskudny napój w szkle; D. dziecko w kołderce". Tutaj również bez problemów pani Roksana zaznaczyła poprawną odpowiedź, czyli D.

d4escmu

Przy pytaniu za 10 tys. zł, które brzmiało: "Kącik Zadumy znajduje się w połowie drogi między domem: A. Adasia a akademią pana Kleksa; B. Muminka a namiotem Włóczykija; C. Kopciuszka a zamkiem księcia; D. Puchatka a domem Prosiaczka" pani Roksana skorzystała z koła ratunkowego pół na pół, co pozwoliło jej zaznaczyć prawidłową odpowiedź, czyli D.

Kolejne koło, pytanie do publiczności, uczestniczka wykorzystała na pytaniu za 20 tys. zł: "Opracowany przez artystę cyrkowego system ćwiczeń, który łączy elementy jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych, to: A. pole dance; B. pilates; C. aerobik; D. zumba". Zaznaczyła poprawną odpowiedź, czyli B.

"Milionerzy". Poległa na pytaniu o Kaszubów i górali

Największe trudności sprawiło jej pytanie za 40 tys. zł. "Podczas sporu Kaszubów z góralami podhalańskimi najprawdopodobniej: A. mamy gwar; B. wilk Kaszubowi góralem; C. wilk Góralowi Kaszubem; D. wilk cały i owca syta".

d4escmu

Pani Roksana nie znała poprawnej odpowiedzi na to pytanie, dlatego skorzystała z koła ratunkowego telefon do przyjaciela. Zadzwoniła do swojego narzeczonego. Niestety ten również nie znał odpowiedzi.

Nie chcąc ryzykować, pani Roksana zrezygnowała z dalszej gry i odeszła z 20 tys. zł. Tymczasem poprawna odpowiedź na pytanie, które sprawiło jej trudność, to A.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4escmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4escmu