"Kiedy zaczyna się poranek?". Pytanie za 1000 zł ją pogrążyło

Joanna z Warszawy odpadła na drugim pytaniu
Joanna z Warszawy odpadła na drugim pytaniu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.09.2022 06:54, aktual.: 15.09.2022 07:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 563. odcinku "Milionerów" przed szansą na wygraną stanęła dwójka zawodników. Niestety Joanna z Warszawy nie zdobyła nawet gwarantowanego 1000 zł, choć już na pierwszym pytaniu zużyła koło ratunkowe.

Joanna Popiel z Warszawy jako pierwsza odpowiedziała na pytanie eliminacyjne i usiadła w fotelu przed Hubertem Urbańskim. Magister logistyki po SSGW słysząc pytanie za 500 zł, musiała poprosić o pomoc. Później było jeszcze gorzej.

Przesądni, aby odgonić złe moce, do dziecięcych wózków przypinają:

a) broszki z bursztynem

b) czerwone kokardki

c) złote gwiazdki

d) inicjały dziecka

Joanna przyznała, że nie zna sposobu radzenia sobie z takim przesądem i postanowiła wykorzystać koło ratunkowe "pół na pół". Po odrzuceniu odpowiedzi c i d, wydedukowała, że może chodzić o czerwoną kokardkę. To zapewniło jej 500 zł i możliwość kontynuowania gry.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pytanie za 1000 zł:

Ranek to początek dnia. A poranek?

a) następuje po ranku,

b) woda utleniona dawniej,

c) zaczyna się o brzasku,

d) kończy się świtaniem

— Idąc tropem, że poniedziałek następuje po niedzieli, to sugerowałabym się, że poranek następuje po ranku – zastanawiała się na głos Joanna. Bez dłuższego namysłu poprosiła o zaznaczenie właśnie tej odpowiedzi i poległa z kretesem.

— Niestety. Chodziło o odpowiedź c) zaczyna się o brzasku - powiedział z żalem Hubert Urbański. - Poranek i ranek oznaczają to samo, wczesną porę dnia - wyjaśnił Joannie.

Po chwili na jej miejscu usiadł Tomasz Orzechowski z Łodzi. Zawodnik na większość pytań odpowiadał z pewnością i bez dłuższego zastanowienia. Przed końcem odcinka wykorzystał tylko jedno koło ("pytanie do publiczności") i doszedł do gwarantowanej kwoty 40 tys. zł). Ostatnie pytanie, na które dobrze odpowiedział, to:

W której produkcji Romana Polańskiego słynny budynek Dakota stał się idealnym tłem dla mrocznej historii filmu?

a) w "Gorzkich godach"

b) w "Dziecku Rosemary"

c) w "Chinatown"

d) w "Pianiście"

Dzięki temu, że Tomasz zaznaczył odpowiedź b) w "Dziecku Rosemary", ma na koncie 40 tys. zł i będzie kontynuował grę w kolejnym odcinku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (70)
Zobacz także