Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Odpadł na pytaniu za 1000 zł. "Trauma może pozostać"

W kolejnym odcinku "Milionerów" Hubert Urbański miał przed sobą dwóch zawodników. Pierwszy niestety nie zagrzał miejsca, bo już pytanie za gwarantowany 1000 zł go przerosło. Skojarzenie z traumą okazało się mylące.

Psychiatra zajmuje się traumą, ale to nie to samo, co traumatologiaPsychiatra zajmuje się traumą, ale to nie to samo, co traumatologiaŹródło: Materiały prasowe
d4mplyl
d4mplyl

Jako pierwszy etap eliminacji wygrał Robert Radziej z Warszawy. Student filologii angielskiej i pracownik agencji marketingowej bez problemu poradził sobie z pytaniem za 500 zł. Wszystko wskazywało na to, że z drugim również poradzi sobie bezbłędnie, jednak poszedł złym tropem i odpadł z gry.

Jeśli traumatolog, to najczęściej:

A. Kardiolog

d4mplyl

B. Dermatolog

C. Ortopeda

D. Psychiatra

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Ślub od pierwszego wejrzenia" TVN. Największe porażki programu

Pan Robert skojarzył traumatologa z traumą w znaczeniu urazów psychicznych, dlatego poprosił o definitywne zaznaczenie odpowiedzi D. To był błąd.

d4mplyl

- Traumatologia to chirurgia urazowa, skupiająca się na leczeniu operacyjnym kości, stawów, wiązadeł, a także mięśni i ścięgien dotkniętych urazami - wyjaśnił mu Hubert Urbański, gdyż właściwą odpowiedzią było C.

"Czasem przydałoby się 2w1, patrząc na to, jakie dzikie bywają historie urazów" - żartowali internauci w komentarzach po porażce w "Milionerach". "Trauma może pozostać" - skwitował inny internauta.

Kolejny zawodnik miał dużo więcej szczęścia do pytań, choć nie raz musiał się wspomóc kołem ratunkowym. Dominik Karwacz, prawnik z Wołomina, nie znał np. odpowiedzi na pytanie za 10 tys. zł, które brzmiało:

d4mplyl

Która to chusta?

A. magierka

B. frygijka

C. tiubietiejka

D. nałęczka

Pan Dominik postanowił poprosić o pomoc publiczność. Znacząca większość (71 proc.) wskazała odpowiedź D. Zawodnik zaufał ludziom na widowni, dzięki czemu mógł grać dalej.

Przed usłyszeniem sygnału oznaczającego koniec odcinka pan Dominik zdążył jeszcze zagrać o 75 tys. zł.

Okrągłe sitko z łopatkami powstrzymującymi wirowanie wody, umieszczane na dnie wiadra do samodzielnego mycia auta, to separator:

A. tlenu od wodoru

d4mplyl

B. wody od mydła

C. powietrza od wody

D. brudu

Po chwili namysłu wskazał na odpowiedź D., która okazała się właściwa. W kolejnym odcinku "Milionerów" pan Dominik usłyszy pytanie za 125 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mplyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mplyl