"Milionerzy". Odpadł na pytaniu za 1000 zł. "Trauma może pozostać"

Psychiatra zajmuje się traumą, ale to nie to samo, co traumatologia
Psychiatra zajmuje się traumą, ale to nie to samo, co traumatologia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.09.2022 15:48, aktual.: 23.09.2022 17:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kolejnym odcinku "Milionerów" Hubert Urbański miał przed sobą dwóch zawodników. Pierwszy niestety nie zagrzał miejsca, bo już pytanie za gwarantowany 1000 zł go przerosło. Skojarzenie z traumą okazało się mylące.

Jako pierwszy etap eliminacji wygrał Robert Radziej z Warszawy. Student filologii angielskiej i pracownik agencji marketingowej bez problemu poradził sobie z pytaniem za 500 zł. Wszystko wskazywało na to, że z drugim również poradzi sobie bezbłędnie, jednak poszedł złym tropem i odpadł z gry.

Jeśli traumatolog, to najczęściej:

A. Kardiolog

B. Dermatolog

C. Ortopeda

D. Psychiatra

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pan Robert skojarzył traumatologa z traumą w znaczeniu urazów psychicznych, dlatego poprosił o definitywne zaznaczenie odpowiedzi D. To był błąd.

- Traumatologia to chirurgia urazowa, skupiająca się na leczeniu operacyjnym kości, stawów, wiązadeł, a także mięśni i ścięgien dotkniętych urazami - wyjaśnił mu Hubert Urbański, gdyż właściwą odpowiedzią było C.

"Czasem przydałoby się 2w1, patrząc na to, jakie dzikie bywają historie urazów" - żartowali internauci w komentarzach po porażce w "Milionerach". "Trauma może pozostać" - skwitował inny internauta.

Kolejny zawodnik miał dużo więcej szczęścia do pytań, choć nie raz musiał się wspomóc kołem ratunkowym. Dominik Karwacz, prawnik z Wołomina, nie znał np. odpowiedzi na pytanie za 10 tys. zł, które brzmiało:

Która to chusta?

A. magierka

B. frygijka

C. tiubietiejka

D. nałęczka

Pan Dominik postanowił poprosić o pomoc publiczność. Znacząca większość (71 proc.) wskazała odpowiedź D. Zawodnik zaufał ludziom na widowni, dzięki czemu mógł grać dalej.

Przed usłyszeniem sygnału oznaczającego koniec odcinka pan Dominik zdążył jeszcze zagrać o 75 tys. zł.

Okrągłe sitko z łopatkami powstrzymującymi wirowanie wody, umieszczane na dnie wiadra do samodzielnego mycia auta, to separator:

A. tlenu od wodoru

B. wody od mydła

C. powietrza od wody

D. brudu

Po chwili namysłu wskazał na odpowiedź D., która okazała się właściwa. W kolejnym odcinku "Milionerów" pan Dominik usłyszy pytanie za 125 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także