"Milionerzy": Mickiewicz, antaba, podchwytliwy oksymoron. Sprawdź, czy ty znasz odpowiedzi na te pytania

We wtorkowym odcinku "Milionerów" nikt nie sięgnął po główną wygraną
We wtorkowym odcinku "Milionerów" nikt nie sięgnął po główną wygraną
Źródło zdjęć: © Facebook

28.09.2022 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno w "Milionerach" po raz kolejny padła główna wygrana. W ostatnim odcinku teleturnieju TVN uczestnicy nie mieli jednak tyle wiedzy i szczęścia, by sięgnąć po tytułowy milion. Pytania o twórczość Mickiewicza czy kształt antaby pogrzebały marzenia o wielkiej wygranej.

Tomasz Orzechowski to już piąty zwycięzca w polskiej edycji "Milionerów". Niestety graczom wtorkowego odcinka nie było dane pójść w jego ślady. Pan Andrzej, urzędnik z Nowogardu, kontynuował grę rozpoczętą w poprzednim odcinku. Z dwoma kołami na koncie rozpoczął grę od pytania za 2 tys. zł. Pytanie o środki dodawane do benzyny nie przysporzyło mu trudności. Podobnie jak zagadka logiczna o liczbę nóg obserwujących się wzajemnie trzech kuguarów i trzech kazuarów czy o to, który z zakonów jest "bosy z nazwy".

Dobrą passę zawodnika przerwało dopiero pytanie za 40 tys. zł o zagadkową antabę, a konkretnie o jej kształt przypominający zwykle:

A. maleńką drażetkę, B. deseczkę z młotkiem, C. muszlę ślimaka, D. lwią głowę z obręczą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pan Andrzej przy tym pytaniu zdecydował się na telefon do przyjaciela. Niestety, żona uczestnika "Milionerów" także nie wiedziała, że tajemnicza antaba to ozdobna kołatka w kształcie lwiej głowy.

Nie znając poprawnej odpowiedzi, uczestnik zrezygnował z dalszej gry, zabierając do domu gwarantowane 20 tys. zł.

O tytułowy milion zagrała także pani Natalia, studentka z Łodzi. Przez pierwsze pytania, które usłyszała z ust Huberta Urbańskiego, przeszła z łatwością. Do czasu, gdy przyszło jej zmierzyć się z twórczością Mickiewicza. Fragment jednego z dzieł wieszcza w pytaniu za 20 tys. zł. zakończyło jej marzenia o milionie.

Brzmiało ono następująco: "Arko, tyś żadnym nie złamana ciosem" napisał Adam Mickiewicz, odnosząc się do:

A. Korabia syna Lamecha, B. złoconej skrzyni ojca Chama, C. statku Mojżesza, D. wieści gminnej.

Pani Natalia skorzystała z "pół na pół", które odrzuciło dwie błędne odpowiedzi. Niestety, uczestniczka zaryzykowała, obstawiając odpowiedź C.

Cytowany w pytaniu fragment pochodził z "Konrada Wallenroda" i dotyczył wieści gminnej. Uczestniczka zakończyła więc grę jedynie z gwarantowanym tysiącem.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad "Pierścieniami Władzy""Rodem Smoka", wspominamy seriale z lat 90. oraz śpiewamy hymn ku czci królowej. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także