Kim jest Mateusz Żaboklicki? Bez problemu wygrał "Milionerów"
We wtorek 12 marca w "Milionerach" TVN padła główna wygrana. Szczęśliwcem okazał się Mateusz Żaboklicki z Warszawy. Człowiek wielu talentów, który jest dobrze znany w kręgach artystycznych.
Mateusz Żaboklicki szedł jak burza i już w pierwszym odcinku zdobył 500 tys. zł, wykorzystując po drodze tylko dwa koła ratunkowe. Po przedostatnim pytaniu gra została przerwana, gdyż skończył się czas antenowy. Ale gdy Mateusz powrócił na ekrany 12 marca, wystarczyło mu kilka minut, by odebrać czek z siedmiocyfrową kwotą.
Ostatnie pytanie, które usłyszał w "Milionerach", brzmiało: Co nie zalicza się do czworonogów, czyli tetrapodów? A. Gady B. Płazy C. Ptaki D. Owady. Zawodnik z miejsca stwierdził, że zapewne chodzi o owady, ale przed udzieleniem ostatecznej odpowiedzi poprosił o telefon do przyjaciela. Głos w słuchawce zbytnio mu nie pomógł (przyjaciel strzelił w C), ale Mateusza nie zbiło to z tropu i bez wahania zaznaczył D, stając się dzięki temu szóstym milionerem z polskiej edycji teleturnieju.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Seriale w 2024. Szykują się genialne premiery!
Kim jest Mateusz Żaboklicki?
Mateusz Żaboklicki to 33-latek z Warszawy, który jest poetą, tłumaczem z języków klasycznych i dramatopisarzem. Pracuje też jako fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, jest mężem, ma dwóch synów.
Zwycięzca "Milionerów" jest m.in. autorem tomu poetyckiego "Nucić" (2021), za który otrzymał Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut roku 2021 oraz II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2021. Ma też na swoim koncie Nagrodę Specjalną oraz Nagrodę Publiczności z XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina 2019 za projekt tomu "Nucić".
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: