"Milionerzy". Co to jest antypka? Pytanie było warte 125 tys. zł

"Milionerzy", 29.03.2023 r.
"Milionerzy", 29.03.2023 r.
Źródło zdjęć: © TVN

30.03.2023 06:57, aktual.: 30.03.2023 07:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kolejnym odcinku "Milionerów" o główną nagrodę walczył Jakub z Częstochowy. Zawodnik szedł jak burza, a gdy pojawiała się wątpliwość, sięgał po koła ratunkowe i tym sposobem dotarł do dziewiątego z dwunastu pytań. Niestety ostatnie koło nie było dla niego pomocne.

Jakub Widera z Częstochowy wyznał Hubertowi Urbańskiemu, że marzy o podróży do USA. Taki wyjazd dla ojca dwójki dzieci to spory wydatek, ale wygrana w "Milionerach" powinna mu wystarczyć. Socjolog pracujący w księgowości bez większych problemów odpowiedział na osiem pierwszych pytań, dochodząc do poziomu 125 tys. zł.

Na antypce zazwyczaj szczepi się:

a) ludzi

b) zwierzęta

c) wiśnie łutówki

d) śliwki renklody

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To pytanie za 125 tys. zł zabiło mu ćwieka. Zawodnik nie ukrywał, że nie zna odpowiedzi, a w zanadrzu miał tylko jedno koło ratunkowe – telefon do przyjaciela. Postanowił je wykorzystać, bo gdyby strzelił niecelnie, wyszedłby ze studia z gwarantowaną kwotą 40 tys. zł.

Niestety telefon do Piotra nie rozwiał jego wątpliwości. Przyjaciel zastanawiał się na głos, że "chyba nie chodzi o ludzi", ale mówił to bez przekonania.

Jakub, typując "na sucho", skłaniał się ku odpowiedzi d) śliwki renklody, ale ostatecznie nie chciał ryzykować i zakończył grę z 75 tys. zł na koncie. I dobrze zrobił, gdyż antypka to gatunek wiśni, czyli prawidłowa odpowiedź kryła się pod wariantem c).

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" omawiamy 95. galę wręczenia Oscarów. Czy werdykt jest słuszny? Kto był największym przegranym? Jakie kreacje gwiazd nas zachwyciły? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także