Zaczął się śmiać przy pytaniu za 125 tys. zł. "Możesz nie czytać dalej"

Bartłomiej Bar wygrał 250 tys. zł
Bartłomiej Bar wygrał 250 tys. zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.09.2023 07:51, aktual.: 15.09.2023 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 654. odcinku "Milionerów" (premiera 14.09) jeden z zawodników w pięknym stylu doszedł do pytania za pół miliona złotych. Po dłuższym namyśle postanowił zrezygnować z dalszej gry, choć intuicyjnie znał odpowiedź na pytanie o kieszeń w zimowej kurtce.

W czwartkowych "Milionerach" swoją grę kontynuował Bartłomiej Bar, który wcześniej zdążył odpowiedź na sześć pytań. Bez problemu zdobył gwarantowane 40 tys. zł, a gdy Hubert Urbański zaczął czytać pytanie za 125 tys. zł, Bartłomiej zaczął się śmiać.

Zuppa inglese to:

a) deser z biszkoptów i kremu

b) zupa na gęsich wątróbkach

c) Fish and chips w rosole

d) synonim paskudztwa

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pracownik branży informatycznej z Krakowa wyznał, że mógłby odpowiedzieć na to pytanie bez wysłuchania wariantów. - Z Sabiną uwielbiamy jeździć do Włoch i zuppa inglese to jest jeden z moich ulubionych smaków lodów, więc definitywnie - deser z biszkoptów i kremu - powiedział zawodnik, zdobywając tym samym 125 tys. zł. Z kolejnym pytaniem miał więcej trudności, ale również odpowiedział właściwie.

Który z nich na początku XX w. był profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego?

a) Alois Alzheimer

b) Hans Asperger

c) James Parkinson

d) Georges Gilles de la Tourette

Informatyk z Krakowa na wstępie postawił na Niemców, czyli brał pod uwagę tylko Alzheimera i Aspergera. Po chwili namysłu zrobił wyliczankę i postanowił strzelić, że chodzi o Aloisa Alzheimera. Była to dobra odpowiedź, dzięki czemu zdobył ćwierć miliona złotych i mógł usłyszeć przedostatnie pytanie warte 500 tys.

Pionowa kieszeń zimowej, sportowej kurtki, zapinana na suwak po lewej stronie klatki piersiowej, nazywana jest kieszenią:

a) bilonówką

b) napoleońską

c) wiktoriańską

d) zegarówką

- Ja mógłbym siedzieć tutaj godzinami i się zastanawiać, ale nie czuję chemii do tego pytania - wyznał Bartłomiej, który wstępnie obstawiał b) kieszeń napoleońska. Na tym poziomie wolał jednak nie ryzykować i pożegnał się z Hubertem Urbańskim, zdobywając 250 tys. zł. Wtedy usłyszał, że miał dobrą intuicję, bo właściwą odpowiedzią była właśnie "kieszeń napoleońska".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (38)
Zobacz także