Trwa ładowanie...

Mąż Carole Baskin zamordowany? Jego adwokat ma mroczną teorię

O Carole Baskin, wielkiej nemesis Joe Exotica, trąbią tysiące użytkowników w internecie. Wszystko za sprawą serii "Król tygrysów" z Netfliksa. Mnożą się teorie na temat tego, co stało się z jej drugim mężem. Nową podsunął właśnie prawnik zaginionego.

Mąż Carole Baskin zamordowany? Jego adwokat ma mroczną teorięŹródło: Facebook
dk9du4c
dk9du4c

Carole Baskin prowadzi w USA ośrodek Big Cat Rescue. W teorii ratuje zwierzęta, w praktyce to lukratywny biznes, gdzie dolary zarabia się na pokazywaniu odwiedzającym dzikich zwierząt. Carole była jedną z głównych bohaterek serii dokumentalnej "Król tygrysów". Dzięki Netfliksowi zyskała międzynarodową sławę. Ale ogromne zainteresowanie jej historią może się dla niej źle skończyć...

Zobacz: Nowe na Netliksie. Zobacz zwiastun "Kierunek: noc"

"Król tygrysów" to hit Netfliksa w 2020 r. Zgromadził widownię liczącą ponad 34 mln użytkowników! To historia o wojnie pomiędzy Joe Exoticiem, właścicielem prywatnego zoo z dzikimi kotami, a Carole Baskin, które te zwierzęta ratuje z rąk prywaciarzy.

dk9du4c

Joe przez lata opowiadał o tym, że chce zabić Carole. Opowiadał o niej najgorsze rzeczy.

Jedną z historii było to, że Carole zabiła swojego drugiego męża - Dona Lewisa, milionera i człowieka, dzięki któremu mogła otworzyć swój ośrodek.

Padają nowe oskarżenia

Don Lewis, prawnik i milioner, zaginął w 1997 r. Był wtedy już w związku z Carole Baskin, która uciekła do niego od swojego poprzedniego męża. Don przepadł i nie było żadnych śladów, które wskazywałyby jasno, że był ofiarą zbrodni.

Zdaniem jego prawnika, Josepha Fritza, Lewis został zamordowany.

dk9du4c

- Zbyt wiele poszlak, motywów i szans, by zrobić coś złego. On nie zostawiłby swojej rodziny, dzieci i fortuny. Było zbyt wiele możliwości do popełnienia zbrodni i pewnie ją popełniono - mówi w rozmowie z "People".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Prawnik ma swoją teorię. Jego zdaniem Don został podstępem zwabiony do samolotu, tam uduszony kablem i wyrzucony gdzieś nad Zatoką Meksykańską.

- Był lubianym gościem. Nigdy nikogo nie skrzywdził. Jeśli pożyczał pieniądze, to nie na procent. Nic, co zrobił, nie było warte mordowania go - dodaje.

Kto mógł zabić milionera? Na to pytanie jego prawnik nie zna odpowiedzi, ale jest przekonany, że historia wyjaśni się w końcu po ponad 20 latach.

dk9du4c

Carole zabiła męża?

Warto przypomnieć, że po publikacji serii na Netfliksie, śledztwo zostało wznowione. Policja prosi wszystkich, którzy mogą mieć wskazówki dotyczące zaginięcia Dona Lewisa, o zgłoszenie się i pomoc.

Gdyby nie Netflix, być może nigdy nie usłyszelibyśmy o tej sprawie. Śledztwo było już przecież prowadzone krótko po zginięciu Dona w 1997 r.

Carole zeznawała wtedy, że jej mąż miał obsesję na punkcie seksu. Często latał z Florydy na Kostarykę, gdzie romansował z różnymi kobietami. Zostawiał żonę szczególnie w te dni, gdy miała menstruację.

Netflix
Źródło: Netflix, fot: Netflix

Co więcej, Don prawdopodobnie planował na stałe przenieść się na Kostarykę. Uporządkowywał sprawy formalne, a na kilka dni przed zaginięciem kupił bilety lotnicze i załadował część swojego dobytku do ciężarówki, którą wysłał do Miami.

dk9du4c

Wiadomo też, że sytuacja między małżonkami była bardzo skomplikowana. Don wystąpił o zakaz zbliżania się dla Carole. Ponoć groziła mu śmiercią. Ona z kolei uważa, że mąż miał postępującą chorobę Alzheimera i problemy psychiczne.

W "Królu tygrysów" jest przedstawiona teoria, że to ona mogła zabić Lewisa. Joe Exotic upiera się, że szczątki mężczyzny zostały rzucone dzikim kotom w jej parku, a częściowo zakopane pod jednym z wybiegów dla tygrysów.

dk9du4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk9du4c