Mariusz Szczygieł podsumował Danutę Holecką. Mówi o niezmierzonym sługusostwie

Mariusz Szczygieł skrytykował Danutę Holecką
Mariusz Szczygieł skrytykował Danutę Holecką
Źródło zdjęć: © AKPA

16.09.2023 09:10, aktual.: 16.09.2023 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Danuta Holecka prowadziła piątkowe główne wydanie "Wiadomości" TVP, a także rozmowę z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Sposób, w jaki nie reagowała na jego personalne ataki na marszałka Senatu, sprowokował Mariusza Szczygła do mocnych słów pod adresem prezenterki. "Ma bystre oczy snajpera" - napisał w mediach społecznościowych.

Danuta Holecka pracuje w TVP od 30 lat. Od 2016 r. prowadzi wieczorne "Wiadomości". W piątek 15 września widzowie dowiedzieli się, że Włochy przeżywają migracyjny Armagedon, a Polska, dzięki polityce rządu, jest bezpieczna. Program ujawnił także "aferę przemytniczą Platformy" na granicy z Białorusią.

Zaraz po "Wiadomościach" na antenie pojawił się marszałek Senatu Tomasz Grodzki z orędziem, którego TVP nie mogła zignorować. Polityk mówił o skandalu ze sprzedażą polskich wiz obywatelom krajów Azji i Afryki, w którą zamieszani są polscy urzędnicy państwowi. Podkreślił, że jest to największa afera korupcyjna w Polsce XXI w. Po wystąpieniu marszałka ponownie zobaczyliśmy Danutę Holecką, tym razem w rozmowie ze Zbigniewem Ziobrą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Bajkopisarzem pan Grodzki nie jest dlatego, że talentem szczególnym się do tej pory nigdy nie wykazał, natomiast kłamcą i to takim do potęgi "entej" na pewno tak. Na dobrą sprawę mógłbym powiedzieć, że pan Grodzki powinien tutaj wystąpić z jednym takim eksponatem mianowicie kopertą przyklejoną do czoła z napisem: "Jestem łapówkarzem" - komentował minister sprawiedliwości, nawiązując do oskarżeń podległej mu prokuratury wobec polityka PO.

Danuta Holecka w żaden sposób nie zareagowała na tę tyradę Zbigniewa Ziobry. To zachowanie dziennikarki głęboko zniesmaczyło Mariusza Szczygła.

"Atak telewizji na marszałka Senatu zaraz po jego orędziu w tejże telewizji jest czymś niespotykanym w cywilizowanym świecie. A sługusostwo tej dziennikarki wobec władzy jest niezmierzone. Prowadząca program informacyjny jako podnóżek ministra sprawiedliwości - sama sprowadza się do roli mebla. Przykre, bo jest kobietą, która postanowiła publicznie się uprzedmiotowić" - napisał na internetowym profilu.

W swoim poście pisarz umieścił także wymowny cytat z wiersza "Nienawiść" Wisławy Szymborskiej.

"'Zdolna, pojętna, bardzo pracowita. [...] Do nowych zadań w każdej chwili gotowa. Jeżeli musi poczekać, poczeka. Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera i śmiało patrzy w przyszłość - ona jedna'. Dobrze wiemy, kto" - spuentował Mariusz Szczygieł.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (255)
Zobacz także