Mariusz Błaszczak wystąpił na koncercie "Razem dla bezpiecznych granic". Pochwalił się w imieniu rządu

Mariusz Błaszczak przemówił na koncercie "Razem dla bezpiecznych granic"
Mariusz Błaszczak przemówił na koncercie "Razem dla bezpiecznych granic"
Źródło zdjęć: © kadr z koncertu TVP

17.09.2023 18:24, aktual.: 17.09.2023 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

17 września w Suwałkach odbył się koncert zorganizowany przez TVP i Ministerstwo Obrony Narodowej. Dedykowany jest żołnierzom polskim i jednostkom sojuszniczym z Litwy, Łotwy i Estonii. Jednym z punktów programu było wystąpienie Mariusza Błaszczaka. Nie zabrakło akcentu kampanijnego.

Koncert "Razem dla bezpiecznych granic" upamiętnia agresję radziecką na Polskę 17 września 1939 r. i jednocześnie jest hołdem dla żołnierzy broniących naszej wschodniej granicy. Niestety od kilkunastu dni towarzyszy mu aura skandalu za sprawą odwołania innej imprezy, przewidzianej na ten sam dzień, na której miała wystąpić m.in. Matylda Damięcka.

Oficjalnie anulowanie tego wydarzenia było związane z niską frekwencją i jego nieopłacalnością. Jednak na forach internetowych nie brakuje komentarzy, że tak naprawdę chodziło o to, żeby pozbyć się konkurencji "nieprawomyślnej" politycznie, biorąc pod uwagę zaangażowanie artystki w protesty Strajku Kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na placu boju został więc tylko koncert TVP i MON. Wśród gwiazd m.in. Maja Hyży, Krzysztof Cugowski i Natasza Urbańska. Uroczystość uświetnił swoją osobą także szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Zaproszony na scenę, podziękował żołnierzom polskim oraz z sojuszniczych armii za wspólną obronę nie tylko Polski, ale również całego NATO. Przy okazji uderzył w strunę, która mocno wybrzmiewa w trakcie obecnej kampanii wyborczej, czyli wzmacnianie obecności militarnej na wschód od Wisły, "zwijanej", jak twierdzi władza, przez PO.

- Odtwarzamy lub tworzymy nowe jednostki, których w ogóle nie było albo zostały zlikwidowane. Na ścianie wschodniej rozmieszczamy nowe formacje - stwierdził minister.

Mariusz Błaszczak nie zapomniał również wspomnieć o swoich inwestycjach w lepszy sprzęt, szkolenia i godne zarobki w wojsku.

- Together for safe borders - zakończył wystąpienie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także