Trwa ładowanie...

Mniej dla TVP. Fatalna prognoza na 2022 rok

Według szacunków KRRiT w przyszłym roku znacząco spadną wpływy z abonamentu. Dla mediów publicznych będzie to oznaczać wymierne straty. O ile mniej dostanie TVP?

Z roku na rok coraz mniej Polaków płaci abonament. Rząd rekompensuje to mediom publicznym z budżetu państwa. Na zdjęciu Danuta Holecka Z roku na rok coraz mniej Polaków płaci abonament. Rząd rekompensuje to mediom publicznym z budżetu państwa. Na zdjęciu Danuta Holecka Źródło: kadr z TVP
d1k6cej
d1k6cej

Jak podaje portal Wirtualne Media, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła prognozę wpływów z abonamentu w 2022 r. Według jej szacunków wyniosą one 580 mln zł. W porównaniu do prognoz dotyczących 2021 r., które wynosiły 650 mln, oznacza to spadek rzędu 70 mln zł. Tendencja spadkowa utrzymuje się zresztą od lat.

Dla porównania, w 2018 r. do podziału było 741,5 mln zł, a w 2019 r. nieco ponad 690 mln zł. Rok temu wpływy z abonamentu wyniosły 685,2 mln. Prognoza na 2022 r., wspomniane 580 mln zł, oznacza nie tylko drastyczny spadek, ale i najniższe wpływy od 2013 r.

ZOBACZ TEŻ: Druzgocący sondaż dla TVP. Polityk PiS ma teorię

I choć z roku na rok coraz mniej Polaków płaci abonament (przypomnijmy, że miesięczna opłata za odbiornik telewizyjny to 24,50 zł, a radiowy 7,50 zł), z którego finansowane są media publiczne, te w ostatnich latach nie muszą martwić się o brak środków.

Od 2017 r. z tytułu tzw. rekompensaty do mediów publicznych, a zwłaszcza do TVP, pieniądze płyną szerokim strumieniem z budżetu państwa. W tym roku na Woronicza popłynęło 1,71 mld zł z 1,95 mln złotych ze środków, na które składają się wszyscy obywatele.

Jacek Kurski AKPA
Jacek Kurski Źródło: AKPA, fot: AKPA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1k6cej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k6cej