Trwa ładowanie...

"Magia nagości" pod lupą KRRiT. Sąd uchylił jedną z kar

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bacznie przygląda się emitowanemu przez Zoom TV programowi "Magia nagości". Tak polskiej edycji, jak i tym zagranicznym. Raz po raz nakłada kary na nadawcę, ale sąd nie zawsze przyznaje rację.

Sąd uchylił karę nałożoną na "Magię nagości"Sąd uchylił karę nałożoną na "Magię nagości"Źródło: kadr z programu
d1lo8en
d1lo8en

"Magia nagości" to show oparty na brytyjskim formacie "Naked Attraction". Uczestnicy wybierają partnera na randkę, oceniając tylko jego nagie walory fizyczne: od stóp począwszy, przez strefy intymne, aż po twarz. Program prowadzi aktorka Beata Olga Kowalska. Obecnie emitowana jest trzecia jego edycja. Widownia show jest na tyle zadowalająca, że produkcja zapowiada już czwartą serię.

Format jednak nie podoba się KRRiT. Rada stwierdziła ostatnio, że odcinek z 22 listopada naruszył art.18 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, który brzmi następująco: "Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość". Nałożyła na nadawcę karę w wysokości 40 tys. zł.

Zobacz wideo: Zaskakujące momenty w "Magii nagości". Polska edycja to jeszcze nic

To zresztą nie pierwsza grzywna, jaką otrzymała Zoom TV. Wcześniej została ukarana za emisję jednego z odcinków oryginalnej, brytyjskiej wersji. Stacja odwołała się do sądu. Sąd po rozpatrzeniu sprawy uchylił decyzję o pieniężnym ukaraniu nadawcy.

d1lo8en

Jedną z przesłanek działających na korzyść Zoom TV jest fakt, że stacja nadaje ów program po 23:00, a więc w porze, w której można emitować audycje dla dorosłych. Jak poinformowała wirtualnemedia.pl rzeczniczka KRRiT, stacja jeszcze nie odwołała się od ostatniej decyzji rady. Aby to zrobić, ma przewidziane przepisowo 30 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lo8en
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lo8en